کد خبر: ۲۰۰۷۴۹
تاریخ انتشار: ۱۱:۴۲ - ۲۰ دی ۱۴۰۰ - 10 January 2022
گزارش اختصاصی بانکدار ایرانی ؛
بررسی عملکرد بانک ملت در آذرماه نشان می دهد که درآمدهای این بانک بورسی با شناسایی مبلغ ۶۱,۸۲۰ میلیارد ریال درآمد تسهیلاتی پس از شهریور، بالاترین سطح درآمدهای را در سال جاری ثبت کرده است .

بانک ملت همچنان در اوجبررسی عملکرد بانک ملت در آذرماه  نشان می دهد که درآمدهای این بانک بورسی با شناسایی مبلغ ۶۱,۸۲۰ میلیارد ریال درآمد تسهیلاتی پس از شهریور،  بالاترین سطح درآمدهای را در سال جاری ثبت کرده است که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته از رشد 80 درصدی برخودار شده است و 30 درصد بالاتر از میانگین عملکرد در سال جاری است.

به گزارش بانکداری ایرانی،  تراز عملیاتی بانک  هم در آذر ماه، مبلغ ۱۹,۸۰۳ میلیارد ریال مثبت بوده که در سطح میانگین تراز عملیاتی در طول سال جاری است. همچنین در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته  از رشد 34 درصدی برخوردار شده است. این ارقام نشان می هد بانک ملت رقم بالاترین تراز عملیاتی را بین تمام بانک های بورسی کشور ثبت کرده است.

تا آذر ۱۴۰۰ جمع درآمد تسهیلات بانک ملت با رشد 86 درصدی نسبت به مدت مشابه در سال گذشته از مبلغ ۲۴۲,۶۸۴ میلیارد ریال به مبلغ ۴۵۱,۰۰۱ میلیارد ریال رسیده است.

سود پرداختی به سپرده گذاران با رشد ۹۶ درصدی نسبت به مدت مشابه در سال گذشته از مبلغ ۱۲۹,۶۷۷ میلیارد ریال به مبلغ ۲۵۴,۲۳۷ میلیارد ریال رسیده است.

از طرفی فاصله درآمد تسهیلات از سود سپرده در آذرماه سال گذشته ، ۱۱۳,۰۰۷ میلیارد ریال بوده که در آذرماه سال جاری ، با 74 درصد رشد به مبلغ ۱۹۶,۷۶۴ میلیارد ریال رسیده که این رقم بالاترین تراز عملیاتی ثبت شده بین تمام بانک های بورسی کشور است.

بانک ملت همچنان در اوج

بانک ملت همچنان در اوج

 

 

بانک ملت همچنان در اوج

 

بانک ملت همچنان در اوج

 بانک ملت در آذرماه با جهش درآمد همراه بوده و مبلغ ۶۱,۸۲۰ میلیارد ریال درآمد تسهیلات شناسایی کرده که پس از شهریور، بالاترین سطح درآمدهای بانک در سال جاری است. بررسی عملکرد در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته نیز حاکی از رشد 80 درصدی بوده و 30 درصد بالاتر از میانگین عملکرد در سال جاری است.

در نهایت، تراز عملیاتی بانک در آذر ماه، مبلغ ۱۹,۸۰۳ میلیارد ریال مثبت بوده که در سطح میانگین تراز عملیاتی در طول سال جاری است. همچنین در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته (مبلغ ۱۴,۸۱۱میلیارد ریال) از رشد 34 درصدی برخوردار شده است.

 

بانک ملت همچنان در اوج

 

بانک ملت همچنان در اوج

 

 

بانک ملت همچنان در اوج

در مجموع کل مانده سپرده ها در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته با جهش 26 درصدی روبرو شده و از مبلغ ۴,۹۸۷,۴۵۶ میلیارد ریال به ۶,۲۷۶,۵۴۲ میلیارد ریال افزایش یافته است و همچنین نسبت به ماه قبل 4 درصد و نسبت به آخرین ماه سال گذشته 20 درصد رشد نشان می دهد.

سپرده های هزینه زا

 مانده سپرده های هزینه زا در پایان نهمین ماه سال 1400 نسبت به مدت مشابه در سال 1399 از رشد 15 درصدی برخوردار شده و در مقایسه با ماه قبل 2 درصد و نسبت به آخرین ماه سال گذشته 9 درصد رشد نشان می دهد.

در این میان سپرده هاي کوتاه  مدت نسبت به دوره مشابه در سال گذشته، با 34 % رشد از مبلغ ۱,۱۰۳,304 میلیارد ریال به ۱,۵۱۴,۳۷۴ میلیارد ریال رسیده است . ضمن آن که در مقایسه با ماه قبل 2 درصد و نسبت به اسفند سال گذشته 31 درصد رشد نشان می دهد.

سپرده های بلندمدت نسبت به دوره مشابه در سال گذشته، با 7% رشد از مبلغ ۲,۴۳۰,۶۶۵ میلیارد ریال به ۲,۵۹۲,۴۱۹ میلیارد ریال رسیده است. ضمن آن که در مقایسه با ماه قبل 1.3درصد افزایش و نسبت به اسفند ماه سال گذشته 2 درصد کاهش را نشان می دهد.

 

بانک ملت همچنان در اوج

 

 سپرده های غیر هزینه زا :

 در بخش سپرده های غیرهزینه زا نیز بانک توانسته نسبت به مدت مشابه در سال گذشته رشد 52 درصدی را به خود اختصاص دهد.در این میان بیشترین سهم درصد مربوط به سپرده هاي  قرض الحسنه جاري ريالي (58 درصد سهم بری) می باشد که در آذرماه سال جاری نسبت به مدت مشابه در سال قبل با 57% رشد از مبلغ ۸۰۶,۷۵۲ میلیارد ریال به ۱,۲۶۶,۰۹۳ میلیارد رسیده است و پس از آن سپرده هاي قرض الحسنه پس انداز ارزي با 25 درصد سهم بری قرار دارد که با 51 درصد رشد از مبلغ ۳۵۷,۷۸۰ میلیارد ریال به ۵۳۹,۲۷۰ میلیارد ریال رسیده است.


بانک ملت همچنان در اوج

بانک ملت همچنان در اوج

 

 

 کل مانده تسهیلات ارزی و ریالی بانک در آذر امسال در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته با جهش 56 درصدی از مبلغ ۴,۷۵۴,۲۱۶ میلیارد ریال به ۷,۴۳۸,۸۲۴ میلیارد ریال رسیده است.
 این در حالی است که در مقایسه با اسفند سال گذشته نیز، رشد 51 درصدی و نسبت به ماه قبل رشد 5 درصدی را نشان می دهد.

تسهیلات ریالی :

مانده تسهیلات ریالی در آذر امسال در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته با 60 % رشد از مبلغ ۲,۴۱۳,۸۰۳ میلیارد ریال به ۳,۸۶۸,۸۴۳ میلیارد ریال رسیده است.

در این میان بیشترین سهم درصد مربوط به تسهیلات مرابحه (27 درصد سهم بری) می¬باشد که از مبلغ 786.682 میلیارد ریال در آذرماه سال قبل با 154 % رشد به مبلغ ۱,۹۹۹,۲۶۹ میلیارد ریال در سالجاری رسیده است.
 سود تسهیلات مرابحه در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته با 143 % رشد از مبلغ 76.045 میلیارد ریال به 185,112 میلیارد ریال رشد نموده است.

 بانک ملت همچنان با پیشتازی در صنعت بانکداری و حفظ جایگاه نخست، در آذرماه سال جاری با تحقق مبلغ ۱۹,۸۰۳ میلیارد ریال تراز مثبت عملیاتی و مجموع ۱۹۶,۷۶۴ میلیارد ریال در 9 ماهه سال جاری، توانسته است با اختلاف 122 درصدی نسبت به بانک پاسارگاد که در رتبه دوم قرار دارد ؛ با شایستگی هر چه تمام همچنان به صدر جدول برترین بانک ها بورسی تکیه زند.

عملکرد مطلوب بانک ملت و صدرنشینی در هر دو بخش تراز عملیاتی (تراز درآمدی) ماهیانه و تجمیعی در کل شبکه بانکی این بانک را بیش از پیش در کانون توجه قرار داده است.

بانک ملت همچنان در اوج

 

بانک ملت همچنان در اوج

 

بانک ملت همچنان در اوج

 

بانک ملت همچنان در اوج

 بانک ملت همچنان در اوج

 

بانک ملت همچنان در اوج


سایر اخبار و رویدادهای با اهمیت در بانک ملت :

ارایه خدمات چک های صیادی از طریق دستگاه های خودپرداز، خوددریافت و پایانه های غیرنقد در بانک ملت به عنوان نخستین بانک ارایه دهنده این خدمت و امکان بیمه صندوق های اجاره ای بانك ملت، از جمله خدماتی است که این بانک در ماه گذشته از آن ها رونمایی کرده است. همچنین رضا دولت آبادی مدیرعامل بانک ملت در همایش الگوی مطلوب حکمرانی، موازنه سیاست، اقتصاد و سرمایه گذاری اظهار داشت: بانک ملت ابزارهای مختلفی را برای تامین مالی صنعت پتروشیمی کشور طراحی کرده است.

لیلا فریادرس
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: