کد خبر: ۱۹۸۹۲۴
تاریخ انتشار: ۰۸:۴۳ - ۱۸ آبان ۱۴۰۰ - 09 November 2021
اگر شرکت‌های بیمه‌ای در بخش درمان حق بیمه قانونی خود را گرفته و تخفیف نابجا ندهند این رشته سودده خواهد شد.

اگر شرکت‌های بیمه‌ای در بخش درمان حق بیمه قانونی خود را گرفته و تخفیف نابجا ندهند این رشته سودده خواهد شد.

به گزارش بانکداری ایرانی،   سرپرست مدیریت بیمه‌های درمان شرکت بیمه میهن، ضمن بیان مطلب فوق گفت: در برخی از قراردادهای درمان، بیمه‌گذاران سال‌ها بهره بهینه از بیمه‌نامه می‌برند، زیرا استفاده از تمام تعهد بیمه در طول سال را حق مسلم خود می‌دانند.

به‌عنوان مثال تمام خانواده نهایت استفاده را از خدمات عینک می‌برند، در حالی‌که ممکن است به عینک نیازی نداشته باشند. جواد نادری بیان کرد: بیمه‌گذار قراردادی را با یک شرکت بیمه‌ای برای پوشش درمان منعقد می‌کند اما برای سال بعد از چند شرکت بیمه استعلام می‌گیرد و شرکت‌های بیمه‌ای هم برای اینکه قرارداد را بگیرند به عناوین مختلف حق بیمه واقعی خود را کم می‌کنند.

به اعتقاد نادری، زیان بالای شرکت‌های بیمه در بخش درمان به این دلیل است که به جای بهینه کردن خدمات، حق بیمه واقعی خود را می‌بخشند تا پرتفوی را از یک شرکت بیمه دیگر بگیرند، این موضوع باعث شده این بیمه‌گذاران در سنوات مختلف بین ۲۰ شرکت بیمه در گردش باشند و استفاده کلان را از صنعت بیمه ببرند.

وی تصریح کرد: بهتر است شرکت‌های بیمه حق بیمه قانونی خود را گرفته و از ارائه تخفیف نابجا به بیمه‌گذاران پرهیز کنند، دراین شرایط است که بخش درمان سودده می‌شود، بنابراین شرکت‌های بیمه در این زمینه موجب می‌شوند که دست بیمه‌گذاران باز شود و بعضا به میل خود عمل کنند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: