کد خبر: ۱۹۸۷۰۴
تاریخ انتشار: ۰۹:۰۳ - ۱۱ آبان ۱۴۰۰ - 02 November 2021
مرکز آمار ایران از تورم ۸۸.۴ درصدی نهاده‌های ساختمانی طی تابستان امسال در مقایسه با فصل مشابه سال گذشته خبر داد.

بانکداری ایرانی-مرکز آمار ایران از تورم ۸۸.۴ درصدی نهاده‌های ساختمانی طی تابستان امسال در مقایسه با فصل مشابه سال گذشته خبر داد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، بر اساس اعلام مرکز آمار ایران شاخص قیمت نهاده‌های ساختمان‌های مسکونی شهر تهران در فصل تابستان ١٤� � به عدد ١١٥٤,٢ رسید که این رقم نسبت به شاخص فصل قبل (1076.5)، ٧.٢ درصد افزایش داشته است.

تورم نقطه به نقطه تابستان 1400 معادل ٦٥,٢ درصد بوده است که در مقایسه با همین اطلاع در فصل قبل (100.7) ٣٥.٥ واحد درصد کاهش داشته است.

منظور از تورم نقطه ای، درصد تغییر شاخص قیمت نسبت به شاخص قیمت فصل مشابه سال قبل است.

در بین تمامی گروه‌های اجرایی، گروه «سیمان،بتن،شن و ماسه» با 144 درصد بیشترین تورم نقطه به نقطه را به خود اختصاص داده است. در همین دوره کمترین تورم نقطه به نقطه نیز مربوط به گروه اجرایی «آهن آلات،میلگرد،پروفیل درب و پنجره و نرده» با ٣٨.٢ درصد افزایش بوده است.

به گزارش تسنیم، تورم سالانه تابستان سال 1400، معادل ٨٨,٤ درصد بوده که نسبت به همین اطلاع در فصل قبل (٩٣.٥) ٥.١ واحد درصد کاهش داشته است. منظور از تورم سالانه، درصد تغییر متوسط قیمت شاخص چهار فصل منتهی به فصل مورد نظر نسبت به همین اطلاع در سال قبل می باشد.

در بین گروه‌های اجرایی نیز بیشترین نرخ تورم سالانه در همین دوره مربوط به گروه اجرایی«سیمان،بتن،شن و ماسه» با ١٣٣,٦ درصد افزایش و کمترین نرخ تورم با ٤� .٤ درصد افزایش متعلق به گروه «خدمات» بوده است.

تورم فصلی بهار سال 1400، معادل ٧,٢ درصد بوده است که در مقایسه با همین اطلاع در فصل قبل (١٩.٤) ١٢.٢ واحد درصد کاهش داشته است.

در همین فصل در بین گروه‌های اجرایی، بیشترین درصد تغییر فصلی مربوط به گروه اجرایی «سیمان،بتن،شن و ماسه» با ١٨,٢ درصد افزایش و کمترین درصد تغییر نیز مربوط به گروه‌های اجرایی «خدمات» و «آهن آلات،میلگرد،پروفیل درب و پنجره و نرده» با ٢.٨ درصد افزایش بوده است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: