کد خبر: ۱۹۷۷۳۴
تاریخ انتشار: ۰۸:۱۰ - ۳۱ شهريور ۱۴۰۰ - 22 September 2021
بر این اساس هر سکه امامی در روز گذشته با کمی افزایش در قیمت 11 میلیون و 920هزار تومان مورد داد‌وستد قرار گرفت به طوری که سرمایه‌گذاران سکه این روزها اجازه نداده‌اند که این فلز گرانبهای داخلی در سطوح قیمتی پایین‌تری تثبیت شود و در روزهای اخیر بارها در برابر نزول معنادار قیمت سکه مقاومت کردند.

بازار طلا و سکه در روز سه‌شنبه توانست برای بار دیگر توانایی خود را در حفظ موقعیت کنونی در بالای سطح 11 میلیون و 800هزار تومان به نمایش بگذارد. بر این اساس هر سکه امامی در روز گذشته با کمی افزایش در قیمت 11 میلیون و 920هزار تومان مورد داد‌وستد قرار گرفت به طوری که سرمایه‌گذاران سکه این روزها اجازه نداده‌اند که این فلز گرانبهای داخلی در سطوح قیمتی پایین‌تری تثبیت شود و در روزهای اخیر بارها در برابر نزول معنادار قیمت سکه مقاومت کردند.

به عقیده برخی کارشناسان این بازار، بخشی از معامله‌گران تصور می‌کنند که این فلز گرانبهای داخلی جای زیادی برای افت ندارد ولی اگر قرار باشد روند افزایشی را طی کند، احتمال دارد که به کانال‌های بالاتری نسبت به موقعیت فعلی دست یابد.

افزایش دوباره طلای جهانی

قیمت طلا در معاملات روز سه‌شنبه بازار جهانی که سرمایه‌گذاران در آستانه نشست بانک مرکزی آمریکا محتاط بودند، افزایش پیدا کرد. پیش از اعلام نتیجه اجلاس سیاستگذاری فدرال‌رزرو ارزش دلار تقویت شده و به قیمت طلا فشار آورده است اما نگرانی از اینکه سقوط شرکت اورگرند، غول ساخت‌وساز چین، باعث سقوط بازارهای مالی جهان شود سرمایه‌گذاران را به خرید طلا ترغیب کرده است. نتیجه اجلاس دو روزه بانک مرکزی آمریکا و تصمیم اعضای این بانک در مورد آینده برنامه‌های حمایتی مالی، می‌تواند مستقیما بر قیمت طلا تاثیر بگذارد. افزایش نرخ تورم و بی‌ثبات شدن نرخ ارز، اشتها برای سرمایه‌گذاری در بازار طلا را افزایش داده اما انقباضی شدن سیاست پولی بانک مرکزی آمریکا می‌تواند با از بین بردن این دو عامل جذابیت بازار فلز زرد برای سرمایه‌گذاران را کاهش دهد. به این ترتیب اونس طلا در ساعت 19:30 روز گذشته به وقت تهران به ۱۷79دلار رسید.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: