کد خبر: ۱۹۷۵۸۲
تاریخ انتشار: ۰۹:۲۸ - ۲۵ شهريور ۱۴۰۰ - 16 September 2021
با توجه به نام‌گذاری سال 1400 با عنوان سال «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها»، تحقق این شعار با تعریف استراتژی‌های صحیح، داشتن برنامه سالیانه و استفاده از فناوری‌های دیجیتال در راستای مأموریت‌های بانک، امکان‌پذیر خواهد بود.

با توجه به نام‌گذاری سال 1400 با عنوان سال «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها»، تحقق این شعار با تعریف استراتژی‌های صحیح، داشتن برنامه سالیانه و استفاده از فناوری‌های دیجیتال در راستای مأموریت‌های بانک، امکان‌پذیر خواهد بود.

در همین راستا، پست‌بانک ایران اقدام به تدوین «برنامه راهبردی بانک با رویکرد پیاده‌سازی بانکداری دیجیتال» طی 4 سال آتی نمود و اهداف استراتژیک و استراتژی‌های محوری و پروژه‌های عملیاتی بانک تهیه و در قالب 66 پروژه عملیاتی سال 1400 به تفکیک معاونت‌ها، مدیریت‌های امور و ادارات مجری برای اجرا ابلاغ شد.


به گزارش روابط عمومی پست‌بانک ایران، دکتر بهزاد شیری مدیرعامل بانک با اعلام این خبر گفت: ایجاد پلتفرم یکپارچه با کاربردهای App Store- Api Store برای بانک و همکاری شرکای تجاری، طراحی و استقرار آپ، استقرار کیف پول الکترونیکی مبتی بر بلاکچین، پیاده‌سازی مرکز عملیات امنیت، پیاده‌سازی رایانش ابری، راه‌اندازی و بهره‌برداری سامانه BPMS، احراز هویت و امضای دیجیتال، تکمیل و پیاده‌سازی سامانه هوش تجاری، استقرار سامانه کشف تقلب و تکمیل و توسعه سامانه جامع بانکی با رویکرد بانکداری دیجیتال؛ 10 محور مهم از 66 برنامه عملیاتی بانک در سال جاری است.


مدیرعامل پست‌بانک ایران اظهار داشت: بر این باوریم پست‌بانک ایران به دلیل دارا بودن زمینه توسعه همکاری با بخش خصوصی و نیز تجربه متمایز در طراحی سیستم بانکداری الکترونیکی می‌تواند در بانکداری دیجیتال نیز پیشگام باشد. بدین منظور تدوین راهبردهای پست‌بانک ایران به‌عنوان یک نیاز از اواخر سال 1398 در دستور کار بانک قرارگرفته و با مشارکت مدیران ارشد، میانی و کارشناسان مجموعه و با بهره‌گیری از توان تخصصی برون‌سازمانی در قالب رویکردی علمی تدوین و طی 4 سال اجرا می‌شود.


وی در ادامه گفت: در چارچوب مطالعات صورت گرفته، بیانیه‌های مأموریت، چشم‌انداز و ارزش‌های بانک مشخص و اهداف استراتژیک و استراتژی محوری بانک تعیین شد. هم‌زمان با لحاظ رویکرد استقرار بانکداری دیجیتال با بازنگری در مدل کسب‌وکار جاری، مدل کسب‌وکار آینده بانک مشخص و ضمن ارزیابی بلوغ بانکداری دیجیتال، برنامه‌های کلان بانک در قالب 13 هدف استراتژیک و 21 استراتژی محوری با اولویت استراتژی «توسعه بانکداری دیجیتال» تعیین و شناسنامه برنامه‌های عملیاتی آن‌ها نیز با همکاری واحدهای ذی‌ربط تهیه شد.


دکتر شیری افزود: با توجه به اینکه هر یک از اعضای خانواده بزرگ پست‌بانک ایران در راستای تأمین آینده روشن برای فرزندان ایران اسلامی، رسالتی بزرگ در دستیابی به اهداف تعیین‌شده در حوزه کاری خوددارند، امیدواریم به‌عنوان «بانک پیشگام در اقتصادی دیجیتال و انتخاب اول مشتریان در مناطق روستایی و کمتر توسعه‌یافته» با عملکرد شایسته، دستاوردهای دیگری بر افتخارات پست‌بانک ایران بیفزاییم.

لیلا فریادرس
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: