کد خبر: ۱۹۷۵۴۶
تاریخ انتشار: ۰۹:۰۴ - ۲۴ شهريور ۱۴۰۰ - 15 September 2021
«مسعود میرکاظمی» در چهارمین جلسه ستاد بودجه سال ۱۴۰۱ کشور اظهار کرد: اقتصادمحوری، اساس کار است. باید از پروژه‌محوری فاصله بگیریم و با تمرکز بر برنامه به نتیجه برسیم.

ایرنا : به گفته رئیس سازمان برنامه و بودجه «خلق پول» جز تورم افسارگسیخته و آسیب جدی به معیشت مردم، نتیجه‌‌ای نداشته است. بنابراین باید تلاش شود تا خلق پول ریشه‌کن شود و برای تحقق پروژه‌ها باید مدیران در استان‌ها به خلق منابع رو بیاورند.

«مسعود میرکاظمی» در چهارمین جلسه ستاد بودجه سال ۱۴۰۱ کشور اظهار کرد: اقتصادمحوری، اساس کار است. باید از پروژه‌محوری فاصله بگیریم و با تمرکز بر برنامه به نتیجه برسیم.

او با اشاره به اینکه ادامه روند فعلی اقتصاد، روند مطلوبی نیست، تصریح کرد: منابع پایدار و غیرپایدار مصرف شده، بدهی‌هایی به اسم تحقق برنامه‌ها بر کشور تحمیل شده است و اوراق قرضه‌هایی که دولت هر سال باید بازپرداخت کند، جز افزایش تورم و فشار اقتصادی بر افراد ضعیف جامعه و کاهش درآمد مردم و عدم تحقق برنامه، نتیجه‌ای دربرنداشته است.

باید سهم استان‌ها در هر بخش برای رشد اقتصادی مشخص و این مساله تا سطح شهرستان‌ها توسط سازمان‌های استانی استخراج و تدوین شود.

میرکاظمی با بیان اینکه تمام تلاش ما این است که به بخش تولید شتاب داده شود، خاطرنشان کرد: اگر برنامه اقتصادی طبق روال گذشته پیش برود، هزینه جبران‌ناپذیری بر کشور وارد می‌شود. بنابراین، توجه به رشد اقتصادی و افزایش بهره‌وری مورد توجه همه برنامه‌ریزان، تصمیم‌گیران و تصمیم‌‌سازان قرار گیرد. سازمان برنامه و بودجه با مشارکت استان‌ها برای تحقق رشد اقتصادی و افزایش بهره‌وری، برنامه‌ریزی را در دستور کار داشته باشد تا شاخص سطح زندگی مردم بهبود پیدا کند؛ چرا که مردم ما شایسته زندگی بهتری هستند.

او با انتقاد از خلق پول طی سال‌های گذشته، اظهار کرد: تا کی باید خلق پول صورت گیرد که جز تورم افسارگسیخته و آسیب جدی که به معیشت مردم وارد کرده، نتیجه‌ای نداشته است. بنابراین به جد باید تلاش شود تا خلق پول که ساده‌ ترین راه است ریشه کن شود و برای تحقق پروژه‌ها باید مدیران در استان‌ها به خلق منابع رو بیاورند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: