کد خبر: ۱۹۷۴۹۳
تاریخ انتشار: ۰۹:۱۱ - ۲۲ شهريور ۱۴۰۰ - 13 September 2021
رئیس هیات مدیره بانک مسکن با بیان اینکه امیدواریم با تلاش و کوشش بتوانیم خواسته‌های مردم را در حوزه تامین مسکن مطلوب پوشش دهیم، گفت: انتظار می‌رود شرکت سرمایه‌گذاری مسکن به عنوان بزرگ‌ترین انبوه‌ساز کشور با تسریع در اجرای پروژه‌ها، بتواند نقش قابل توجهی در تحقق وعده ساخت مسکن دولت داشته باشد.

 با توجه به تاکید رئیس‌جمهور برای ساخت یک‌میلیون واحد مسکونی در سال، مسوولیت بزرگی بر دوش بانک مسکن و شرکت‌های وابسته قرار دارد. رئیس هیات مدیره بانک مسکن در مراسم افتتاح پروژه ۲۸۰۰ واحدی آسمان البرز با بیان این مطلب اظهار کرد: بانک مسکن با قدمتی بیش از ۸۰ سال فعالیت، به عنوان یک بانک تخصصی و توسعه‌ای در بخش مسکن فعالیت می‌کند.

عیسی کاظم‌نژاد با بیان اینکه یکی از ماموریت‌های اصلی بانک مسکن، تامین مالی این بخش است، افزود: بدون شک مسکن دغدغه اصلی کشورها است. وقتی خانواری مسکن نداشته باشد همیشه این دغدغه و اضطراب به آنها غالب است، اما وقتی خانواده‌ای صاحب مسکن می‌شود بخش زیادی از دغدغه‌های ذهنی آنها هم از بین می‌رود و به آرامش می‌رسد. رئیس هیات مدیره بانک مسکن گفت: رسالت بانک مسکن به عنوان یک بانک تخصصی تامین مالی واحدهای مسکونی است که ویژه اقشار میان‌درآمدی جامعه ساخته می‌شود، بنابراین این بانک تولید خانه‌های لوکس را تامین مالی نمی‌کند.

کاظم‌نژاد به ظرفیت‌های اشتغال صنعت ساختمان اشاره کرد و گفت: ساخت مسکن ظرفیت اشتغال‌زایی بسیار بالایی دارد به طوری‌که با احتساب صنایع وابسته حدود ۱۳درصد از اشتغال کل کشور به این بخش اختصاص دارد. وی با بیان اینکه ما در بانک مسکن ۹۳درصد منابع خود را صرفا در حوزه تامین مالی بخش ساختمان به ویژه مسکن اختصاص می‌دهیم، گفت: پروژه‌های بزرگی با تامین مالی بانک مسکن اجرا شده که یکی از نمونه‌های آن مسکن مهر است. هر چند شاید در بازه زمانی خاصی انتقاداتی به این طرح شد اما امروز مشاهده می‌کنیم بسیاری از خانوارها به واسطه همین طرح صاحب مسکن و سرپناه شدند. رئیس هیات‌مدیره بانک مسکن با اشاره به آمادگی بانک برای مشارکت در پروژه‌های ملی افزود: علاوه بر این، بانک مسکن در برنامه اقدام ملی مسکن نیز مشارکت داشته و با توجه به تاکید رئیس جمهور برای ساخت یک‌میلیون واحد مسکونی در سال، مسوولیت بزرگی بر دوش بانک مسکن و شرکت‌های وابسته قرار دارد. بانک مسکن باید خود را برای مشارکت در این پروژه ملی آماده کند. کاظم‌نژاد با تاکید بر اینکه بانک مسکن علاوه بر تامین مالی ساخت مسکن، رسالت دیگری برای پرداخت تسهیلات به متقاضیان خرید را هم دارد گفت: بحث‌هایی در خصوص افزایش سقف تسهیلات خرید می‌شود، اما باید به این نکته اشاره کنم که افزایش سقف تسهیلات باید با مجوز بانک مرکزی و شورای پول و اعتبار باشد، بنابراین بانک مسکن به تنهایی در این حوزه تصمیم‌گیرنده نیست.

وی ادامه داد: بانک مسکن در سال ۱۴۰۰ اختیارات ویژه‌ای دارد که نمونه آن افزایش سقف تسهیلات ساخت به ۴۵۰میلیون تومان ویژه ساخت واحدهای مسکونی با فناوری‌های نوین است که اگر شرکت سازنده بورسی باشد امکان افزایش این سقف تسهیلات تا ۵۰درصد هم وجود دارد.

رئیس هیات مدیره بانک مسکن با بیان اینکه امیدواریم با تلاش و کوشش بتوانیم خواسته‌های مردم را در حوزه تامین مسکن مطلوب پوشش دهیم، گفت: انتظار می‌رود شرکت سرمایه‌گذاری مسکن به عنوان بزرگ‌ترین انبوه‌ساز کشور با تسریع در اجرای پروژه‌ها، بتواند نقش قابل توجهی در تحقق وعده ساخت مسکن دولت داشته باشد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: