کد خبر: ۱۹۶۳۲۷
تاریخ انتشار: ۱۱:۳۹ - ۲۸ تير ۱۴۰۰ - 19 July 2021
تعداد 300 صندوق امانات بانک صنعت و معدن استان کرمان به صورت الکترونیکی، با امنیت بالا روز چهارشنبه 23 تیرماه با حضور مسئولان امنیتی و بانکی استان افتتاح و آماده بهره‌برداری برای شهروندان شد.

تعداد 300 صندوق امانات بانک صنعت و معدن استان کرمان به صورت الکترونیکی، با امنیت بالا روز چهارشنبه 23 تیرماه با حضور مسئولان امنیتی و بانکی استان افتتاح و آماده بهره‌برداری برای شهروندان شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بانک صنعت و معدن به نقل از ایرنا، سردار عبدالرضا ناظری در آیین افتتاح ۳۰۰ صندوق امانات مدیریت امور شعب بانک صنعت و معدن استان کرمان افزود: امنیت از ضروریات زندگی بشر محسوب می‌شود لذا اشخاص حقیقی و حقوقی وظیفه تولید امنیت مشترک را دارند که همه از آن نفع ببرند.
وی اظهار داشت: نیروی انتظامی وظیفه تولید امنیت را دارد اما این دستگاه‌های اجرایی مختلف هستند که باید وظیفه مشخص خود را در این بخش انجام دهند، بانک ها نیز در رابطه با سرمایه های مردم وظیفه هایی دارند که قانون آن را مشخص کرده و یکی از این موضوعات حفظ سرمایه های ارزشمند مردم است.


ناظری تصریح کرد: منازل مسکونی شخصی مکانی مناسب برای این سرمایه‌ها نیست زیرا امنیت آن مورد تعرض قرار می‌گیرد لذا بانک ها از سال‌های گذشته وظیفه داشتند که صندوق امانت را در شعبه‌های مشخصی ایجاد کنند که مردم بتوانند اشیای قیمتی خود را نگهداری و در صورت نیاز بازپس بگیرند.

احداث صندوق امانات به بانک‌های کرمان ابلاغ شد
فرمانده انتظامی استان کرمان گفت: امروز شاهد افتتاح ۳۰۰ صندوق امانات در بانک صنعت و معدن این استان هستیم که این اقدام از سال گذشته با همکاری کمیسیون هماهنگی بانک های این استان و مدیران عامل بانک‌های کرمان آغاز شد.
وی ادامه داد: زیرساخت و الزام بانک‌ها به توسعه این صندوق‌ها و ساخت تجهیزات و فراهم کردن این امکان به عنوان اقدامی الزام آور تلقی می‌شود که از طریق سلسله مراتب بانکی کشور به استان کرمان نیز ابلاغ شده است.
سردار ناظری بیان داشت: امروزه هر ساختمان بانکی که در کشور افتتاح می‌شود باید مجموعه صندوق‌های امانات در آن پیش بینی و این زیرساخت برای بهره‌برداری مردم احداث شده باشد لذا از ابتدای افتتاح بانک صنعت و معدن استان کرمان، شاهد افتتاح صندوق امانات نیز هستیم.

فرهنگ خودنگهداری ثروت در کرمان نهادینه شود
وی ادامه داد: این محل برای نگهداری اشیا و اموال قیمتی مردم راه اندازی شده لذا این فرهنگ خود نگهداری ثروت باید نهادینه شود و اینکه مردم اموال خود را از دسترس کسانی که قصد ارتزاق از مال آنان را دارند، دور نگهدارند.
فرماندهی انتظامی استان کرمان عنوان کرد: در این خصوص بانک صنعت و معدن استان کرمان، اقدامات اولیه را انجام داده و حالا نوبت مردم است که این فرهنگ را اجرایی کنند، شهروندان اشیای قیمتی خود را به صندوق‌های امانات و کارکنان امانت دار بانک‌های استان بسپرند که سارقان در ارتکاب جرم و سرقت ناکام بمانند.
وی گفت: رسانه‌ها نیز در حوزه اطلاع‌رسانی به مردم و فرهنگسازی در جامعه اقدام کنند زیرا در شرایط اقتصادی فعلی، این فرهنگ باتوجه به قیمت بالای زیورآلات و اشیای قیمتی باید نهادینه شود و رسانه با انجام وظیفه آگاه‌سازی، جامعه را به این حوزه ترغیب و تشویق کنند.

صندوق‌های امانات موجود متناسب با ثروت در کرمان نیست
رییس پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی استان کرمان نیز در این آیین گفت: متناسب با ثروت موجود در استان کرمان صندوق امانات موجود نیست و ۲ مشکل ازجمله کمبود صندوق در استان و نکته دیگر ۸۰ درصد صندوق های امانات در مرکز استان هستند، وجود دارد و برخی شهرستان های فاقد این صندوق ها هستند.
سرهنگ علیرضا پریور افزود: بانک ها همکاری کنند که این صندوق‌ها در تمامی استان کرمان توزیع شود و با تبلیغات اعتماد عمومی را جلب کنند زیرا برخی از مردم بی اطلاع از این زیرساخت‌ها، قربانی جرایم می‌شوند پس ضرورت دارد که به حوزه تبلیغات ورود کنیم
وی تاکید کرد: بانک‌ها اگر امروز سرپا هستند، به دلیل وجود پول و سرمایه های مردم است لذا باید در مقابل آن خدماتی ویژه ارایه کنند که یکی از آنان، صندوق های امانات است که خود بانک‌ها هم از آن منتفع می‌شود.
وی با اشاره به پیگیری بانک صنعت و معدن از سال گذشته گفت: این بانک توسعه صندوق های امانت را در دستور کار خود قرار داد و اکنون ۳۰۰ صندوق ایجاد کرده که مورد افتتاح قرار گرفت.

ایجاد صندوق‌های امانات دغدغه مردم و مسئولان کرمان است
دبیر کمیسیون هماهنگی بانک‌های استان کرمان نیز در این آیین گفت: یکی از دغدغه‌ها که در شورای تامین همواره وجود دارد و فرماندهی انتظامی استان هم بر آن تاکید دارد، ایجاد صندوق‌های امانات با توجه به آمار نگران کننده سرقت در استان کرمان است که دغدغه‌های فراوان مسئولان امنیتی و مردم در این خصوص همواره مطرح می‌شود.
الله داد محمدی افزود: ایجاد بستر و مکانی که امنیتی لازم را برای حفاظت از اموال مردم داشته باشد، ایجاب می‌کرد که بانک‌ها به علت بُعد اعتماد مردم نسبت به واگذاری اموال خود، به این بخش ورود کنند.

تجهیز صندوق امانات بانک صنعت و معدن کرمان به پیشرفته‌ترین سیستم‌های امنیتی
مدیریت امور شعب بانک صنعت و معدن استان کرمان گفت: امروز با حضور فرماندهی انتظامی استان کرمان از ۳۰۰ صندوق امانات در مدیریت شعب این استان رونمایی کردیم و بانک صنعت و معدن زمینه استفاده شهروندان از این بخش را در ساختمان جدید خود مهیا کرده است.
شهرام بذرافشان ابراز داشت: بانک صنعت و معدن با وجود سهولت دسترسی به صندوق‌های امانات، این حوزه را با پیشرفته ترین سیستم‌های امنیتی، ورودی، حادثه‌ای، پایشی و تصویری مجهز کرده است.
وی ادامه داد: لذا شهروندان می‌توانند اموال قیمتی خود را با خیال راحت به این صندوق‌ها بسپرند که امیدواریم بتوانیم در پاسداری از اموال مردم اثرگذار باشیم.


مدیریت امور شعب بانک صنعت و معدن استان کرمان عنوان کرد: هم اکنون نیز توسعه صندوق‌های امانات با توجه به تقاضای مردم در دستور کار این بانک قرار دارد و در صورت استقبال فاز دوم آن را هم راه اندازی می‌کنیم.
این مدیر بانکی افزود: مردم کرمان می‌توانند بدون تردید اشیای گرانقیمت خود را به این صندوق‌ها با کارمزد و ودیعه مختصر در سه اندازه مختلف بسپرند عنوان کرد: ساختمان جدید از اسفندماه سال گذشته، پس از سالها احداث شد و این بانک علاوه بر خدمات‌دهی به حوزه تولید و صنعتگران، عمده خدمات خود به این حوزه اختصاص داده است.
بذرافشان همچنین با تاکید بر اینکه با توجه به نیاز استان اقدام به ایجاد صندوق‌های امانات کرده‌ایم گفت: این بخش با بالاترین ضریب امنیتی برای استفاده شهروندان ایجاد شده تا شاهد امنیت بیشتر و کاهش آمار سرقت باشیم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: