کد خبر: ۱۹۵۵۱۹
تاریخ انتشار: ۱۲:۵۹ - ۲۷ خرداد ۱۴۰۰ - 17 June 2021

در معاملات روز چهارشنبه بازار طلا روند نوسانی سکه شکل گرفت و برای دومین روز متوالی افزایش قیمت را تجربه کرد؛ درحالی‌که بهای اونس طلا به‌عنوان مولفه خارجی تاثیرگذار بر روند سکه همچنان در سیر نزولی است، اما از طرفی دلار به مسیر صعودی بازگشته است و این مهم توانست سکه را نیز بر مدار صعود حفظ کند.

به این ترتیب هر قطعه سکه تمام بهار آزادی به 10 میلیون و 750 هزار تومان رسید که افزایش 80 هزارتومانی را در مقایسه با روز گذشته نشان می‌دهد. سکه در سیر صعودی خود در آستانه ثبت بازدهی مثبت در هفته جاری است، در حالی‌که در هفته پیشین این رقم منفی بود. روز گذشته قطعات کوچک‌تر سکه بر مدار نزولی حرکت کردند و قیمت هر نیم‌سکه به 5 میلیون و 850 هزار تومان و ربع‌سکه به 3 میلیون و 750 هزار تومان رسید.


طلا در تلاش مسیریابی
قیمت اونس طلا در معاملات بازار جهانی روز چهار‌شنبه، تحت‌تاثیر رشد شاخص دلار و نوسان آن در بالاترین سطح یک ماهه خود پیش از اجلاس فدرال‌‌رزرو برای سیاست‌گذاری‌های پولی، با کاهش نسبی همراه بود. طلا در چند روز اخیر کاهش داشته و این روند منعکس‌کننده انتظارات برای آغاز سریع‌تر از حد انتظار تعدیل سیاست انبساطی بانک مرکزی آمریکاست. طلای جهانی روز گذشته با توجه به شرایط اقتصادی این کشور (در ساعت 20 روز گذشته) به بهای 1858 دلار رسید. از نگاه عده‌ای از کارشناسان طلا گفته می‌شود که بازارهای مالی جهان در انتظار بیانیه پایانی اجلاس سیاستگذاری‌های پولی بانک مرکزی آمریکا هستند تا با توجه به این تصمیمات، روند آینده خود را برای معامله‌گران مشخص کنند، لذا به‌نظر می‌رسد تا واضح‌نشدن مسیر حرکت معاملاتی بسیاری از فعالان این بازار احتیاط را شرط اول خود قرار دهند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: