کد خبر: ۱۹۴۷۱۷
تاریخ انتشار: ۱۱:۳۲ - ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ - 16 May 2021
شرکت مزدا موتور پیش بینی کرد که کمبود جهانی تراشه در سال مالی جاری موجب کاهش ۱۰۰ هزار دستگاه از تولیدات این خودروساز ژاپنی خواهد شد.

 بانکداری ایرانی- شرکت مزدا موتور پیش بینی کرد که کمبود جهانی تراشه در سال مالی جاری موجب کاهش ۱۰۰ هزار دستگاه از تولیدات این خودروساز ژاپنی خواهد شد.

به گزارش تسنیم به نقل از رویترز، شرکت مزدا موتور پیش بینی کرد که کمبود جهانی تراشه در سال مالی جاری بر حدود 100 هزار دستگاه از این خودروساز ژاپنی تاثیر بگذارد.

در بیانیه شرکت مزدا موتور آمده است: با وجود این (تاثیر کمبود تراشه)، مزدا موجودی خود را به طور کامل استفاده می کند تا میزان این ضربه را به حداقل و به حدود 70 هزار دستگاه برساند.

بر اساس این گزارش، تغییر مسیر کسب و کارها در سراسر جهان به سمت دورکاری و یادگیری در طول همه گیری کرونا، تقاضا برای لپ تاپ و سایر ابزارها را افزایش داده و کمبود جهانی تراشه را تشدید کرده است.

به گفته شرکت مشاوره ای آلیکس پارتنرز AlixPartners، پیش بینی می شود که این کمبود در سال جاری میلادی برای خودروسازان 110 میلیارد دلار خسارت به همراه داشته باشد که نسبت به تخمین 61 میلیارد دلاری قبلی بسیار بیشتر است.

این شرکت افزود: بحران (تراشه) روی تولید 3.9 میلیون دستگاه خودرو در سراسر جهان تاثیر خواهد گذاشت.

خودروها برای هر چیزی از هدایت رایانه ای موتورها جهت صرفه جویی در کاهش مصرف سوخت گرفته تا ویژگی هایی که به کمک راننده می آیند مانند ترمز اضطراری، به تراشه وابسته هستند.

برچسب ها: تراشه ، تولید ، مزدا ، خودرو
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: