کد خبر: ۱۹۲۸۹۷
تاریخ انتشار: ۱۰:۱۲ - ۲۵ اسفند ۱۳۹۹ - 15 March 2021
شاخص صنعت بانک بررسی شد
امیر عجمی/ کارشناس بازار سرمایه

شاخص صنعت بانک درحال‌‌حاضر همچنان در روند نزولی قرار دارد. مقاومت این شاخص درحال حاضر ۷۵۵ هزار واحد است و اگر بالای ۷۵۵ هزار واحد تثبیت شود می‌توانیم بگوییم که وارد روند صعودی شده است. اگر وارد روند صعودی شود می‌تواند تا محدوده ۹۳۰ هزارواحد رشد کند و گروه بانکی بازدهی خوبی را بدهد.

در تایم‌فریم هفتگی اگر بالای ۸۷۰ هزار واحد تثبیت شود می‌تواند به راحتی سقف خود را شکسته و وارد روند صعودی خود شود. اما در فریم ماهانه می‌توان امیدوارتر بود زیرا این مووینگ اورج کوتاه‌مدت، درحال نزدیک شدن به کندل و آغاز رشد در این محدوده است.


اگر بخواهیم یک جمع‌بندی از تحلیل شاخص در تایم‌فریم‌های مختلف داشته باشیم می‌توان این‌گونه بررسی کرد که شاخص در روندی نزولی قرار دارد اما پتانسیل روند صعودی هم دور از ذهن نیست. در این گروه می‌توان بردباری به خرج داد و منتظر آغاز یک روند صعودی پرقدرت بود. اگر هم در این گروه سهامدار هستید می‌توانید در این گروه همچنان صبور باشید تا روند این گروه مشخص شود. باید ببینیم این روند صعودی می‌شود یا مجدد به راه نزولی خود ادامه می‌دهد.

وبملت
پیشنهاد سهامداری برای صاحبان این سهام، ورود کوتاه‌مدتی در این سهام تا محدوده ۵۱۰۰ ریال است. این شرکت پتانسیل جابه‌جایی شاخص را هم دارد پس باید این موضوع را مدنظر داشت.

وزمین
این بانک درحال تشکیل الگوی کف دوقلو است. اگر سهام تا محدوده ۱۲هزار ریال ریزش داشته باشد می‌تواند در گام اول ۱۵هزار ریال و در گام بعد ۲۰هزار ریال رشد و الگو را تکمیل کند.

وپارس
این سهم در برخورد با خط حمایتی خود خوب ظاهر شد و در حال ‌‌حرکت به سمت اولین مقاومت خود یعنی ۴۰۷۰ ریال است. توصیه می‌شود دارندگان این سهم تا آن محدوده صبور باشند و توصیه ورود کوتاه‌مدت هم می‌توان داشت.ً

 

امید بانک‌ها به شکستن مقاومت

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: