کد خبر: ۱۹۱۷۰۶
تاریخ انتشار: ۰۸:۰۳ - ۲۶ بهمن ۱۳۹۹ - 14 February 2021
رهبران چندین شرکت هواپیمایی بزرگ ایالات متحده در دیدار با مقامات کاخ سفید که به صورت مجازی برگزار شد، با اشاره به وضعیت شکننده این صنعت، تأکید کردند که توان انجام آزمایش کرونا از همه مسافران پروازهای داخلی را ندارند.

 بانکداری ایرانی-  رهبران چندین شرکت هواپیمایی بزرگ ایالات متحده در دیدار با مقامات کاخ سفید که به صورت مجازی برگزار شد، با اشاره به وضعیت شکننده این صنعت، تأکید کردند که توان انجام آزمایش کرونا از همه مسافران پروازهای داخلی را ندارند.

به گزارش تسنیم به نقل از آسوشیتدپرس، رهبران چندین شرکت هواپیمایی بزرگ ایالات متحده روز جمعه در دیدار با مقامات کاخ سفید که به صورت مجازی برگزار شد، با اشاره به وضعیت شکننده این صنعت، تأکید کردند که توان انجام آزمایش کرونا از همه مسافران پروازهای داخلی را ندارند.

جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید نیز گمانه زنی ها درباره اینکه دولت بایدن به زودی قوانینی را اعمال می کند که بر اساس آن مسافران پروازهای داخلی باید ابتدا آزمایش کرونا بدهند را رد کرد. اما وی عدم احتمال اجرای این قانون را نیز تایید نکرد.

ساکی گفت: گزارش هایی که حاکی از ایجاد قوانین جدید مانند آزمایش کرونا هستند، دقیق نیستند. وی جلسه برگزار شده با مدیران خطوط هوایی را "مختصر" توصیف کرد.

به گفته یک منبع آگاه، مدیران شرکت های هواپیمایی طی این جلسه با جف زاینتس، هماهنگ کننده اقدامات کاخ سفید در رابطه با مهار ویروس کرونا صحبت کردند.

به گفته مقامات این صنعت، مدیران شرکت های امیریکن ایرلاینز، یونایتد، ساوث وست، آلاسکا و جت بلو در این جلسه مجازی شرکت کردند.

این جلسه پس از آن برگزار شد که پیت بوتیگیگ، وزیر حمل و نقل و راشل والنسکی، مدیر مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های آمریکا، اعلام کردند که دستورالعمل انجام آزمایش کرونا قبل از پروازهای داخلی در دست بررسی است.

نیک کالیو، رئیس گروه تجاری "خطوط هوایی برای آمریکا" در بیانیه ای گفت: ما یک گفتگوی سازنده و مثبت داشتیم که محور آن تعهد مشترک همه ما به سیاست های مبتنی بر علم بود و در حالی صورت گرفت که ما برای پایان دادن به همه گیری، بازگرداندن سفرهای هوایی و هدایت کشورمان به سمت بهبودی اقتصادی همکاری می کنیم.

شرکت های هواپیمایی همچنین استدلال می کنند که ظرفیت کافی برای آزمایش هر مسافر وجود ندارد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: