کد خبر: ۱۹۰۹۳۵
تاریخ انتشار: ۱۷:۰۷ - ۱۰ بهمن ۱۳۹۹ - 29 January 2021
طبق گزارش شورای جهانی طلا (WGC)، تقاضا برای طلا و جواهرات در جهان طی سال گذشته به کمترین میزان خود از زمان شروع بررسی ها در سال ۱۹۹۵ رسیده است.

بانکداری ایرانی- طبق گزارش شورای جهانی طلا (WGC)، تقاضا برای طلا و جواهرات در جهان طی سال گذشته به کمترین میزان خود از زمان شروع بررسی ها در سال ۱۹۹۵ رسیده است.

به گزارش تسنیم، طبق گزارش شورای جهانی طلا (WGC) که روز پنجشنبه در دسترس خبرگزاری تاس قرار گرفت، تقاضای جهانی برای طلا و جواهرات سال گذشته به کمترین میزان خود از زمان شروع بررسی ها در سال 1995 رسیده است.

علت این سقوط تقاضا، همه گیری ویروس کرونا و قیمت بالای طلا اعلام شده است.

در این گزارش آمده است: تقاضا برای طلا و جواهرات در سه ماهه چهارم 2020 با 13 درصد کاهش به 515.9 تن رسید. در نتیجه کل تقاضای سالانه در این بخش 1411 تن بود که 34 درصد کمتر از سال 2019 و حداقل سالانه در تاریخ مشاهدات ماست.

شورای جهانی طلا همچنین گفت: با وجود بهبود تقاضا در سه ماهه چهارم، بازار این محصول قادر به فائق شدن بر مشکلات مداوم خود در رابطه با بیماری همه گیر کووید-19 نبوده است.

بر اساس این گزارش، بیشتر کاهش سالانه تقاضای جهانی به دلیل کاهش فروش در چین و بوده هند است.

این شورا پیش بینی می کند که تقاضای طلا و جواهر در آینده نزدیک نسبتاً کم خواهد بود اما واکسیناسیون گسترده و بهبود عملکرد اقتصادی امید به بهبود این بخش در سال 2021 را فراهم می کند.

گزارش شورای جهانی طلا همچنین می گوید در روسیه تقاضا برای جواهرات در سال 2020 به میزان یک چهارم کاهش یافته و به 33.3 تن رسیده است. تقاضای کلی برای طلا نیز در این کشور با 20 درصد کاهش از 48.1 تن در سال 2019 به 38.3 تن در سال 2020 رسیده است.

تقاضای جهانی برای شمش و سکه طلا نیز در سه ماهه چهارم 2020 به میزان 10 درصد افزایش یافته است.

برچسب ها: طلا ، ارز ، امریکا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: