کد خبر: ۱۹۰۴۹۱
تاریخ انتشار: ۰۱:۱۵ - ۳۰ دی ۱۳۹۹ - 19 January 2021
کاربران شبکه‌های اجتماعی با محکوم کردن این آگهی می‌گویند این تبلیغ باعث می‌شود تا زنان برای توجهات جنسی ناخواسته به سمت خودشان مقصر قلمداد شوند.

یک کمپانی چینی تولید دستمال‌های مرطوب آرایش پاک‌کن با حذف یک آگهی بازرگانی از مردم معذرت خواست. این آگهی موجب خشم قربانیان اذیت و آزارهای خیابانی در چین شده است.

به نقل از "بی‌بی‌سی"، آگهی شرکت "پیورکاتن" که در چین "وایرال" شده است، زنی را نشان می‌دهد که با پاک کردن آرایش خود در خیابان مرد مزاحم و تعقیب کننده‌اش را می‌ترساند.

کاربران شبکه‌های اجتماعی با محکوم کردن این آگهی می‌گویند این تبلیغ باعث می‌شود تا زنان برای توجهات جنسی ناخواسته به سمت خودشان مقصر قلمداد شوند.

برخی دیگر نیز می‌گویند این آگهی زنان را بدون آرایش جذاب نمی داند و این موضوع توهین‌آمیز است.

تصویر حذف شده از آگهی بازرگانی یک دستمال مرطوب آرایش پاک‌کن- در این تبلیغ یک زن برای ترساندن یک مزاحم آرایش خود را با دستمال آرایش پاک‌کن پاک می‌کند

آگهی جنجال‌برانگیز یک دستمال آرایش در چین+عکس

یک نفر در بستر میکروبلاگ "ویبو" نوشت: تبلیغ تجاری می‌سازند که زنان را می‌ترساند یا به آنها صدمه می‌زند. آیا آنها مشکلات ذهنی دارند؟

"وایبو" به‌عنوان جایگزینی برای توییتر و فیسبوک در داخل کشور چین شناخته می‌شود.

درخواست محصولات پنبه‌ای این شرکت با واکنش شدید و سریع در فضای آنلاین دنبال شد.

"پیورکاتن" شرکت آگهی دهنده دستمال‌های مرطوب آرایش پاک کن در صفحه وایبو خود و در دو پست جداگانه معذرت‌خواهی کرد و گفت که از تکرار اتفاقات مشابه در آینده جلوگیری خواهد کرد. آنها همچنین این آگهی را از صفحات خود در شبکه‌های اجتماعی حذف کردند. اگر چه این آگهی تا زمان حذف به صورت گسترده در شبکه‌های اجتماعی دست به دست و به اشتراک گذاشته شد.

در این کلیپ 26 ثانیه‌ای مردی مشکوک و خطرناک، زن جوانی که به تنهایی در خیابانی تاریک راه می‌رود را تعقیب می‌کند.

این زن کمی بعد با دستمال‌های مرطوب شروع به پاک‌کردن آرایش خود می‌کند و زمانی که مرد مزاحم از پشت دست او را می‌گیرد، با صورتی بدون آرایش بر می گرد. در این تصویر یک بازیگر مرد نقش زن جوان را بازی می‌کند.

یک مرد نقش زن بی آرایش را بازی می کند

آگهی جنجال‌برانگیز یک دستمال آرایش در چین+عکس

در این لحظه کلمه چینی "استفراغ" روی صفحه نمایش چشمک می‌زند و مرد مزاحم ناپدید می‌شود.

انتقاد از این آگهی در فضای آنلاین علیه تبعیض جنسیتی و روایت‌های سرزنش آمیز روایت‌های جنسی در حال افزایش است.

در سال گذشته دو کالج چینی به دلیل پیشنهادات و دستورالعمل‌های خود برای ایمنی بیشتر دانشجویان و جلوگیری از آزارهای جنسی در محوطه دانشگاه مورد انتقاد قرار گرفتند.

دانشگاه "گوانگشی" در این باره گفت که زنان باید برای جلوگیری "از ایجاد وسوسه" لباسی با یقیه یا مدلی پشت مناسب بپوشند.

در همان زمان آکادمی هنرهای چین در "هانگژو" گفت که عواملی مانند "داشتن ظاهری زیبا" و "تمرکز بیش از حد بر ظاهر" می‌تواند به صوت ناخواسته توجه جنسی مردان را جلب کند.

عصر ایران

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: