کد خبر: ۱۹۰۲۱۳
تاریخ انتشار: ۰۹:۲۶ - ۲۳ دی ۱۳۹۹ - 12 January 2021
مجمع فوق‌العاده بیمه ایران معین با پیشنهاد هیات‌مدیره این شرکت مبنی بر افزایش سرمایه از ۴ هزار میلیارد ریال به ۵۶۰۰ میلیارد ریال از محل سود انباشته و مطالبات حال شده سهامداران موافقت کرد.

 مجمع فوق‌العاده بیمه ایران معین با پیشنهاد هیات‌مدیره این شرکت مبنی بر افزایش سرمایه از ۴ هزار میلیارد ریال به ۵۶۰۰ میلیارد ریال از محل سود انباشته و مطالبات حال شده سهامداران موافقت کرد.

مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت بیمه ایران معین برای تصمیم‌گیری در خصوص افزایش سرمایه شرکت، با حضور سهامداران، اعضای هیات‌مدیره و مدیرعامل، نماینده بیمه مرکزی و بازرس قانونی شرکت ۲۱ دی‌ماه برگزار و بر اساس تصمیمات مجمع، سرمایه شرکت از ۴ هزار میلیارد ریال به ۵۶۰۰ میلیارد ریال افزایش یافت.


داریوش محمدی مدیرعامل شرکت بیمه ایران معین در این خصوص اظهار کرد: در حالی که افزایش ارزش اموال و دارایی‌های بیمه‌گذاران در اقتصاد متاثر از تورم افزایش سرمایه شرکت‌های بیمه را در پوشش ریسک‌های بیمه‌ای اجتناب‌ناپذیر کرده است، هیات مدیره بیمه ایران معین با توجه به این موضوع مهم و افزایش سرمایه شرکت‌های رقیب در بازار رقابتی کشور، با تصمیم و تشخیص به موقع و درست، افزایش سرمایه شرکت را در دستور کار خود قرار داد تا این شرکت کماکان به ایفای نقش راهبری خود در مناطق آزاد ادامه داده و در سرزمین اصلی نیز سهم بیشتری از بازار اتکایی قبولی به دست آورد.

وی افزود: افزایش ظرفیت نگهداری شرکت، افزایش ظرفیت قبولی اتکایی، آمادگی برای پذیرش ریسک‌های بزرگ‌تر، افزایش سهم مشارکت در کنسرسیوم‌های بیمه‌ای و بهبود حاشیه توانگری از مهم‌ترین اهداف و نتایج این افزایش سرمایه است.

محمدی در ادامه با اشاره به اینکه سرمایه جدید شرکت می‌تواند عامل مهم و موثری در تحقق اهداف شرکت باشد، افزود: امید است افزایش سرمایه جدید شرکت زمینه توسعه هرچه بیشتر فعالیت‌های بیمه ایران معین را در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و نیز فعالیت اتکایی قبولی در سرزمین اصلی فراهم کند.

بیمه ایران معین با تلاش هیات مدیره و مدیرعامل این شرکت، در سال ۹۹ دو مجمع فوق‌العاده افزایش سرمایه تشکیل داده و به این ترتیب سرمایه خود را از مبلغ ۲۵۰۰ میلیارد ریال در ابتدای سال‌جاری به ۵۶۰۰ میلیارد ریال افزایش داده است.

 

لیلا فریادرس
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: