کد خبر: ۱۸۹۶۳۵
تاریخ انتشار: ۰۹:۰۰ - ۰۷ دی ۱۳۹۹ - 27 December 2020
قدرت بانک ملت در جذب نقدینگی و جلب اعتماد سپرده گذران و به دنبال آن افزایش توان تسهیلات دهی ، تراز این بانک را در مهمترین عملیات بانکداری در قله 11.3 هراز میلیارد تومانی قرار داد که همچنان در بین همه بانک های بورسی بی نظیر است.

قدرت بانک ملت در جذب نقدینگی و جلب اعتماد سپرده گذران و به دنبال آن افزایش توان تسهیلات دهی ، تراز این بانک را در مهمترین عملیات بانکداری در قله 11.3 هراز میلیارد تومانی قرار داد که در بین همه بانک های بورسی بی نظیر است.

به گزارش بانکداری ایرانی ، بانک ملت در 9 ماه نخست سال جاری تراز عملیاتی مثبت 11 هزار و 300 میلیارد تومان را ثبت کرد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 57 درصد رشد داشته است و همچنین 104 درصد بیشتر از دوره مشابه سال گذشته تسهیلات در اختیار بخش های مختلف اقتصادی قرار داد.

بانک ملت که با سرمایه ثبت شده 20.7 هزار میلیارد تومان دومین بانک بزرگ بورسی محسوب می شود گزارش عملکرد آذر ماه سال 1399 را منتشر کرد.

براساس این گزارش بانک ملت 24 هزار و 268 میلیارد تومان درآمد از محل تسهیلات اعطایی کسب کرد و به سپرده گذاران خود 12 هزار و 968 میلیارد تومان سود اختصاص داد، که حاصل این عملیات بانکی ثبت تراز مثبت 11 هزار و 300 میلیارد تومان بود. این بانک در دوره مشابه سال گذشته تراز عملیاتی مثبت هفت هزار و 201 میلیارد تومان را ثبت کرده بود که در سال جاری توانست آن را نزدیک به 57 درصد افزایش دهد .

برهمین اساس این شرکت بورسی در یک ماهه آذر ، سه هزار و 437 میلیارد تومان درآمد تسهیلاتی کسب کرد و به سپرده های بانکی هم یک هزار و 956 میلیارد تومان سود پرداخت کرد که حاصل آن ثبت تراز مثبت یک هزار و 481 میلیارد تومان بود این بانک در آذر ماه سال گذشته تراز عملیاتی مثبت 757 میلیارد تومان را ثبت کرده بود.

مانده تسهیلات اعطایی این بانک خصوصی در پایان آذر ماه سال جاری به 475 هزار و 422 میلیارد تومان رسید و سپرده گذاران 83 درصد بیشتر از پایان آذر ماه سال گذشته دراین بانک سپرده گذاری کردند و مانده سپرده های سرمایه گذاری این بانک به 498 هزار 538 میلیارد تومان رسید که نشان دهند افزایش 83 درصدی نسبت به دوره مشابه سال گذشته است.

بانک ملت دراین دوره زمانی بیشترین درآمد تسهیلاتی را بترتیب از سه سر فصل سایر تسهیلات ، فروش اقساطی و مشارکت مدنی کسب کرد و دربخش جذب سپرده های سرمایه گذاری هم بیشترین سود را به سپرده های بلند مدت یک ساله ،گواهی ویژه سرمایه گذاری عام و سپرده های کوتاه مدت پرداخت کرد و در دورمشابه سال گذشته بیشترین درآمد تسهیلاتی را بترتیب از سه سرفصل سایر تسهیلات ، مشارکت مدنی و فروش اقساطی کسب کرده بود و بیشتری سود را هم به سپرده های یک ساله ، کوتا مدت و گواهی ویژه سرمابه گذاری عام پرداخت کرده بود.

تراز عملیاتی بانک ملت در قله 11.3 هراز میلیاد تومان
 
لیلا فریادرس
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: