کد خبر: ۱۸۵۲۲۱
تاریخ انتشار: ۱۶:۲۵ - ۱۲ مهر ۱۳۹۹ - 03 October 2020
طبق اعلام معاون فنی گمرک در سال گذشته بیش از ۴۰ میلیون تردد در گمرک های کشور به ثبت رسیده است.

به گزارش ایسنا، مسافران مقیم سایر کشورها با تابعیت ایرانی یا خارجی به صورت روزانه به دلیل گردشگری و یا بازرگانی به ایران سفر کرده و پس از مدتی اقامت کشور را ترک می کنند. از سوی دیگر ایرانیان داخل نیز به منظور زیارت، تفریح و یا تجارت به خارج از کشور سفر می‌کنند که این ترددها با توجه به امکانات و تسهیلات مرزهای ورود و خروج به صورت هوایی، دریایی، جاده‌ای ریلی انجام می‌شود.

اعلام آخرین وضعیت ترددهای مسافری در مرزهای ایران از سوی مهرداد ارونقی -معاون فنی گمرک - به ایسنا از این حکایت دارد که در سال گذشته ۴۰ میلیون و ۷۵۰ هزار و ۱۶۱ مورد تردد در گمرکات کشور به ثبت رسیده که نسبت به سال ۱۳۹۷، ۹.۴۱ درصد افزایش داشته است.

وی با اشاره به آمار دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات گمرک گفت: در بین گمرک‌ها، فرودگاه امام خمینی (ره) با بیش از ۶ میلیون و ۷۵۸ هزار تردد و سهم ۱۶.۵۹ درصد از کل ترددها در رتبه اول قرار دارد.

ارونقی افزود: گمرک فرودگاه قشم با بیش از ۶ میلیون و ۴۵۴ هزار و سهم ۱۵.۸۴ درصدی و مهران با ۶ میلیون و ۳۷۰ هزار تردد و سهم ۱۵.۶۳ درصدی از کل ترددها در رتبه های دوم و سوم قرار دارند.

معاون فنی گمرک با بیان اینکه در سال گذشته بیش از ۲۰ میلیون و ۷۴۷ هزار مسافر به ایران وارد و بالغ بر ۲۰ میلیون مسافر خارج شده‌اند یادآور شد که تعداد مسافرین ورودی به کشور اعم از ایرانی و خارجی حدود ۷۴۴ هزار و ۸۰۰ نفر بیشتر از تعداد مسافرین خروجی بوده است. به عبارتی نسبت مسافران ورودی به خروجی حدود ۱.۰۴ است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: