کد خبر: ۱۸۴۳۹۱
تاریخ انتشار: ۰۸:۴۲ - ۲۵ شهريور ۱۳۹۹ - 15 September 2020
بانک صادرات با نماد وبصادر که در تابلوی فرعی بازار اول بورس اوراق بهادار تهران داد و ستد می‌شود در حال حاضر ارزش بازاری بالغ بر ۶۶ هزار میلیارد تومان دارد.

بانک صادرات با نماد وبصادر که در تابلوی فرعی بازار اول بورس اوراق بهادار تهران داد و ستد می‌شود در حال حاضر ارزش بازاری بالغ بر ۶۶ هزار میلیارد تومان دارد.


این شرکت از جمله بانک‌های حاضر در بازار سرمایه با سپرده‌های جذب شده حدود ۲۶۷ هزارمیلیارد تومان و سرمایه ۱۷ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان است. همچنین میانگین ارزش معاملات سهم در حدود ۳۰۰ میلیارد تومان است و ۲۹ درصد سهام بانک شناور است. در حال حاضر ۶۸/۵ درصد سهام بانک در صندوق دارا یکم قرار دارد و سهام‌عدالت نیز جزو سهامداران بامالکیت بیش از ۱۵ درصدی این بانک است.

سهم طی یکسال اخیر بازدهی برابر با ۷۱۵ درصد عاید سهامداران کرده و طی سه ماه اخیر نیز بیش از ۸۲ درصد رشد قیمت را تجربه کرده است. خبر انتشار اوراق تبعی و عرضه سپهر صادرات بانک صادرات در شرایط ریزش بازار سرمایه توانست تا حدودی این سهم را به سمت سقف قبلی حرکت دهد.

بانک صادرات سهامدار شرکت نیشکر هفت تپه به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های تولید نیشکر کشور است. وبصادر سهامدار شرکت ملی انفورماتیک است که شرکت مزبور سهامدار ۹۰ درصدی خدمات انفورماتیک است.

وبصادر با کاهش هزینه‌ها و کاهش هزینه پول درصدد کاهش زیان انباشته خود است. شرکت سرمایه‌گذاری گروه مالی سپهر صادرات پس از احراز کلیه شرایط پذیرش به عنوان دویست و بیست و ششمین نماد معاملاتی(شصت و چهارمین شرکت در بازار اول) در فهرست نرخ‌های فرابورس ایران درج شد.این شرکت سرمایه‌گذاری که در روز هشتم تیرماه امسال نزد سازمان بورس و اوراق بهادار ثبت و در تاریخ ۳ شهریور امسال پذیرش شده است، با نماد معاملاتی «وسپهر» در گروه سرمایه‌گذاری‌ها، زیرگروه سایر واسطه‌های مالی روی تابلوی بازار اول فرابورس ایران رفته است.

در سال ۱۳۹۳ با توجه به عرضه سهام بانک صادرات در بورس و تصویب قوانین ناظر بر خروج بانک‌ها از بنگاه‌داری، نیاز به شکل‌گیری نهادی تخصصی در زیر مجموعه بانک صادرات ایران احساس شد و بر این اساس شرکت گروه مالی سپهر صادرات (سهامی خاص) در تاریخ ۱۴ آبان ۱۳۹۳ نزد اداره ثبت شرکت‌ها و مالکیت صنعتی تهران به ثبت رسید.

در حال حاضر، شرکت گروه مالی سپهر صادرات (سهامی خاص) جزو واحد‌های تجاری فرعی بانک صادرات ایران است. همچنین سرمایه گذاری و مشارکت در شرکت‌ها، مجتمع ها، طرح ها، واحد‌های تولیدی و صنعتی، بازرگانی، خدماتی و حمل و نقل و سایر فعالیت‌ها به طور مستقیم و غیرمستقیم که برای پیشبرد و تحقق اهداف شرکت لازم و مفید باشند، موضوع فعالیت این شرکت است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: