کد خبر: ۱۸۴۱۹۶
تاریخ انتشار: ۱۴:۱۳ - ۲۰ شهريور ۱۳۹۹ - 10 September 2020
نتایج یک نظر سنجی نشان می دهد که شرکت های آمریکایی مستقر در چین به طور فزاینده ای نگران هستند که تنش های تجاری بین دو اقتصاد بزرگ جهان طی سالها ادامه داشته باشد.

 
 به گزارش تسنیم به نقل از رویترز، نتایج یک نظر سنجی نشان می دهد که شرکت های آمریکایی مستقر در چین به طور فزاینده ای نگران هستند که تنش های تجاری بین دو اقتصاد بزرگ جهان طی سالها ادامه خواهد یافت.

تقریباً یک سوم شرکت های آمریکایی نیز اعلام کردند که که توانایی آنها در حفظ کارکنان تحت تأثیر این موضوع قرار گرفته است.

بر اساس نظرسنجی سالانه فضای تجاری که توسط اتاق بازرگانی آمریکا در شانگهای و شرکت خدمات مشاوره PWC چین انجام شد، نیمی از شرکت ها اظهار داشتند که روابط نامطبوع حداقل سه سال به طول خواهد انجامید.

بیشتر بخوانید
ژاپن: تنش‌های چین و آمریکا تهدیدی برای اقتصاد جهانی است

چین و آمریکا بر تعهد به مرحله اول قرارداد تجاری تاکید کردند

از این تعداد، 27 درصد اظهار داشتند که تنش ها به طور نامحدود ادامه خواهد داشت، در حالی که این رقم در سال گذشته فقط 13 درصد بود.

کر گیبس، رئیس این اتاق بازرگانی در بیانیه ای گفت: شرکت های آمریکایی در چین تمایل دارند که دو کشور مسائل برجسته خود را به سرعت حل و فصل کنند و تنش ها را کاهش دهند. یک چارچوب همکاری عملی برای دهه آینده می تواند موضوع مناسبی برای مذاکرات باشد.

تنش های میان ایالات متحده و چین که پس از جنگ تجاری سال گذشته بالا گرفت، امسال نیز به دلیل شیوع کرونا و اقدامات آمریکا در قرار دادن یا تهدید به قرار دادن شرکت های فناوری چینی در لیست سیاه خود به دلیل مسائل امنیت ملی، تشدید شده است.

با نزدیک شدن به انتخابات آمریکا، دونالد ترامپ، رئیس جمهور این کشور بار دیگر ایده جدایی اقتصاد ایالات متحده و چین را مطرح کرد و گفت که اگر کشورهای دیگر با آمریکا تجارت نکنند، ایالات متحده ضرر نمی کند.

با تأکید بر نگرانی در مورد تنش های دو کشور و همچنین عدم اطمینان اقتصادی ناشی از بیماری کرونا، تنها 29 درصد از شرکت های آمریکایی قصد دارند امسال سرمایه گذاری خود را در چین افزایش دهند، در حالی که این رقم در سال 2019 47 درصد بود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: