کد خبر: ۱۸۳۸۹۰
تاریخ انتشار: ۱۳:۰۸ - ۱۴ شهريور ۱۳۹۹ - 04 September 2020
دولت فرانسه پس از مواجهه با موج جدیدی از شیوع کرونا در این کشور از بسته محرک مالی ۱۰۰ میلیارد یورویی (۱۱۸ میلیارد دلاری) با هدف ایجاد اشتغال، نجات کسب و کارها و خروج از بدترین رکود اقتصادی پس از جنگ جهانی دوم رونمایی کرد.

 
 به گزارش  تسنیم به نقل از آسوشیتدپرس، دولت فرانسه پس از مواجهه با موج جدیدی از شیوع کرونا در این کشور روز پنجشنبه از بسته محرک مالی 100 میلیارد یورویی (118 میلیارد دلاری) با هدف ایجاد اشتغال، نجات کسب و کارها و خروج از بدترین رکود اقتصادی پس از جنگ جهانی دوم رونمایی کرد.

این بسته مالی عظیم شامل نقدینگی برای بازگرداندن تولید تجهیزات پزشکی به کارخانه های فرانسه، توسعه برنامه استفاده از سوخت هیدروژنی، کمک به موزه ها و صنعت سینما، آموزش جوانان برای مشاغل قرن 21 و استخدام پرسنل بیشتر در دفاتر بیمه بیکاری دولتی است.

بیشتر بخوانید
اقتصاد فرانسه به علت بحران کرونا 13.8 درصد کوچک شد

کرونا| زیان 120 میلیارد یورویی قرنطینه برای اقتصاد فرانسه

ژان کاستکس، نخست وزیر فرانسه گفت: این یک گام مهم برای استراتژی ما در مبارزه با پیامدهای اقتصادی و اجتماعی بحرانی است که فرانسه را تحت تأثیر قرار داده است.

بر اساس این گزارش، دولت فرانسه صدها میلیارد یورو را به عنوان کمک اضطراری صرف کرده است چرا که ویروس کرونا در سراسر این کشور به سرعت گسترش یافت و بیمارستان ها را در اوایل سال جاری پر کرد، و این باعث محدودیت های شدید قرنطینه طی دو ماه شد که تقریباً اقتصاد را متوقف کرد اما گسترش این بیماری را کند کرد.

بیش از 30 هزار نفر مبتلا به این ویروس در فرانسه جان خود را از دست داده اند که یکی از بالاترین تلفات در اروپا پس از انگلیس و ایتالیا است.

فرانسه پس از تعطیلات تابستانی با موج دوم شیوع این ویروس مواجه شده است. روز پنجشنبه بیش از 7000 مورد ابتلا به کرونا که بالاترین میزان روزانه در اروپا است، گزارش شد.

این رقم ابتلا بسیار بالاتر از چند صد مورد در روز است که در ماه مه و ژوئن گزارش می شد یعنی زمانی که فرانسه از محدودیت های قرنطینه خارج شد و آزمایش های کمتری را از مردم می گرفت.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: