کد خبر: ۱۶۸۷۷۳
تاریخ انتشار: ۰۹:۱۸ - ۲۲ آذر ۱۳۹۸ - 13 December 2019
 
بانکداری ایرانی - وزیر اقتصاد از اجرایی شدن سامانه اعلام فساد از طریق مردم در روزهای آینده خبر داد.

به گزارش  صدا و سیما، فرهاد دژپسند در حاشیه مراسم دوازدهمین سالروز تاسیس بانک قرض الحسنه مهر ایران در جمع خبرنگاران در پاسخ به این پرسش که اخیرا ویدئویی از نشست کمیسیون بهداشت مجلس منتشر شده که در آن اعضا برای دریافت نشدن مالیات پلکانی پزشکان هم قسم شده اند، اظهار داشت: من این ویدئو را ندیده ام، اما مالیاتی که اخذ می‌شود حق ملت ایران و بدهی صاحبان درآمد به کل مردم جامعه است.

وی با بیان این که اگر من از دریافت مالیات، خودداری کنم خود را بدهکار ۸۰ میلیون مردم ایران کرده ام، اضافه کرد: وزارت اقتصاد اهتمام جدی دارد که با ابزارهای در اختیار، فرار مالیاتی را به حداقل برساند و خوشبختانه در این باره، قانون صندوق‌های مکانیزه هم تصویب شده که به کمک ما خواهد آمد.

دژپسند با بیان این که یقین دارم مسئله مالیات پزشکان را حل می‌کنیم، گفت: در آینده نزدیک جلسه‌ای با هیئت مدیره سازمان نظام پزشکی، مسئولان وزارت بهداشت و سازمان امور مالیاتی برگزار خواهیم کرد تا راهکارهای تحقق این درآمد را بررسی کنیم.

وزیر امور اقتصادی و دارایی درباره مشترک بودن مسیر خروجی کالاهای صادراتی فاسدشدنی با دیگر کالاهای صنعتی در گمرک، افزود: کریدورهای صادراتی به وزارت راه برمی گردد به طور نمونه شاید این وزارت خانه بخواهد مسیر پروازی ویژه‌ای برای صادرات گل ایجاد کند، اما ما در گمرک آمادگی داریم که اگر کریدور صادراتی برای محصولات فاسدشدنی از سوی وزارت راه آماده شود ما هم توقف کالاهای فاسدشدنی را در گمرک به حداقل برسانیم.

دژپسند درباره عملیاتی شدن نرم افزار موبایلی گمرک، گفت: کارهای اجرایی گمرک موبایلی انجام شده که در آینده نزدیک رونمایی خواهد شد، اما با قولی که از رئیس کل گمرک گرفتم تا هفته دولت سال آینده، گمرک هوشمند را رونمایی می‌کنیم.

وی درباره میزان ورود موقت کالا از گمرک، گفت: در این باره محدودیت و ممنوعیت نداریم اگر هم واحدهای تولیدی نمی‌توانند میزان بیشتری را در ورود موقت کالا، به کشور وارد کنند شاید ناشی از محدودیت‌های بیرونی باشد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی درباره میزان اجرایی شدن بانکداری دیجیتال، گفت: این وزارتخانه دستورالعمل بانکداری دیجیتالی را به کل بانک‌ها ابلاغ کرده و ما به صورت ماهانه از بانک‌ها گزارش گیری می‌کنیم ضمن این که به صورت حضوری نیز از روند اجرایی شدن بانکداری دیجیتال بازدید می‌کنیم.

اجرایی شدن سامانه اعلام فساد از طریق مردم

دژپسند همچنین از اجرایی شدن سامانه اعلام فساد از طریق مردم در روزهای آینده خبر داد.

وی افزود: روابط عمومی وزارت اقتصاد متولی راه اندازی این سامانه است که با راه اندازی آن در روزهای آینده، مردم می‌توانند وقوع هر گونه فسادی را به این سامانه گزارش کنند تا در سریعترین زمان ممکن بررسی و پیگیری شود.

وزیر امور اقتصادی و دارایی همچنین درباره مشکلات ناشی از صدور مجوزها، گفت: مجوزها در سامانه G۴B ثبت و مشکلات آن بررسی می‌شود و مردم و فعالان اقتصادی هم اگر در این باره شکایت دارند می‌توانند از سامانه «دادور» استفاده کنند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: