کد خبر: ۱۶۰۸۴۵
تاریخ انتشار: ۱۰:۰۱ - ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - 18 June 2019
بانکداری ایرانی ـ طرح آذین بانک سینا برای بانوانی که متقاضی تسهیلات با پشتوانه حساب سپرده هستند، فرصت مناسبی را به وجود آورده تا با نرخ سود حداقلی، وام موردنیاز خود را دریافت کنند.

  بانکداری ایرانی  ـ  طرح آذین بانک سینا برای بانوانی که متقاضی تسهیلات با پشتوانه حساب سپرده هستند، فرصت مناسبی را به وجود آورده تا با نرخ سود حداقلی، وام موردنیاز خود را دریافت کنند. 
 
به گزارش   بانکداری ایرانی   ؛  این طرح درواقع تسهیلاتی است که بانک سینا ویژه بانوانی در نظر گرفته که قصد سرمایه‌گذاری در بانک‌ها را دارند و درواقع با آن می‌توانند یک تیر و دو نشان بزنند، یا اینکه با پشتوانه سپرده خود تسهیلات دریافت کنند. در طرح آذین بانک سینا تا سقف 200 میلیون تومان به بانوان واجد شرایط، تسهیلات با نرخ سود حداقلی پرداخت می‌شود.
 
شرط اصلی پرداخت تسهیلات طرح این ساست که، افتتاح حساب بلندمدت در این بانک خواهد بود. درواقع بانوانی که متقاضی دریافت تسهیلات طرح آذین هستند، بعد از سپرده‌گذاری در بانک سینا و به پشتوانه حساب افتتاح‌شده، می‌توانند برای دریافت تسهیلات موردنیاز خود اقدام کنند.
 
میزان تسهیلات پرداختی به متقاضیان، با توجه به میزان سرمایه‌گذاری بانوان در حساب مربوطه به طرح آذین تعیین می‌شود. درواقع بانوان بعد از سرمایه‌گذاری در بانک سینا می‌توانند تا 80 درصد میزان سپرده خود تسهیلات دریافت کنند. همان‌طور که در بالا هم اشاره کردیم سقف تسهیلات پرداختی به بانوان در طرح آذین 200 میلیون تومان خواهد بود که در صورت سرمایه‌گذاری 250 میلیون تومانی، قابل پرداخت خواهد بود.
 
یکی از مزیت‌های طرح آذین بانک سینا، نرخ سود پایین و حداقلی تسهیلاتی است که متقاضی با پشتوانه حساب سپرده خود دریافت می‌کند. نرخ سود تسهیلات آذین ویژه بانوان بانک سینا 5 درصد اعلام‌شده است. دریافت‌کننده تسهیلات بابت حساب سپرده بلندمدتی که برای استفاده از طرح تسهیلاتی در بانک سینا افتتاح می‌کند نیز سود سالیانه 6 درصدی دریافت می‌کند.
 
 یکی از مواردی که شاید برای افرادی که مشکل ضامن تسهیلات دارند مزیت مهمی محسوب شود، عدم نیاز به ضامن برای دریافت تسهیلات آذین بانک سینا است. درواقع حساب سپرده مشتری نقش ضامن را برای دریافت تسهیلات ایفا می‌کند و دیگر نیازی به معرفی ضامن شخص، چک، سند ملکی و ... برای دریافت وام نیست. حداکثر مدت‌زمان بازپرداخت اقساط تسهیلات طرح آذین بانک سینا 36 ماهه خواهد بود.
 
برخلاف برخی تسهیلات با پشتوانه حساب سپرده، در طرح آذین مشتری تمامی مبلغ تسهیلات (80 درصد مبلغ سپرده) خود را دریافت می‌کند و هیچ بخشی از سپرده از سوی بانک بلوکه نمی‌شود. البته با این توضیح که سپرده مشتری تا زمان تسویه کامل تسهیلات مسدود خواهد بود و امکان برداشت از آن وجود ندارد.
 
 
 
علی سوری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: