کد خبر: ۱۲۱۶۱۱
تاریخ انتشار: ۰۸:۳۳ - ۲۸ آذر ۱۳۹۶ - 19 December 2017
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی از نهایی شدن قرارداد اپراتوری پنج ساله بندر شهید رجایی با حضور دو شرکت ایرانی به همراه مشارکت طرف خارجی خبر داد.

 بانكداري ايراني - مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی از نهایی شدن قرارداد اپراتوری پنج ساله بندر شهید رجایی با حضور دو شرکت ایرانی به همراه مشارکت طرف خارجی خبر داد.

محمد راستاد در جریان مراسم هفته حمل‌ونقل سازمان بنادر اعلام کرد: خوشبختانه پس از طی شدن مقدمات لازم شرایط برای نهایی شدن این قرارداد به وجود آمد تا دو شرکت «سینا» و «بتا» که تاکنون در قالب قراردادهای یک ساله اپراتوری این بندر را در اختیار داشتند بتوانند در چارچوب یک برنامه پنج ساله کار خود را ادامه دهند.

وی با اشاره به دیگر برنامه‌های مهم سازمان بنادر تصریح کرد: خوشبختانه ما با مشارکت بخش خصوصی به توافق‌های قابل توجهی دست یافته‌ایم که مزایده پایانه کانتینری بندر امام خمینی، پایانه مواد معدنی بندر شهید رجایی، امضای چند تفاهمنامه گردشگری دریایی و احیا و بهسازی شهرهای بندری بخشی از آن است.

معاون وزیر راه با اشاره به برنامه‌ریزی برای ایجاد اصلاحات ساختاری در این سازمان اظهار کرد: ما با تشکیل یک اداره کل حمل‌ونقل چندوجهی و لجستیکی تلاش می‌کنیم سهم بنادر ایران از تجارت داخلی و بین‌المللی را افزایش دهیم.

به گزارش ایسنا، در جریان مراسم ادیشب 13 تفاهمنامه همکاری میان سازمان بنادر و بخش‌های مختلف دولتی و خصوصی به امضاء رسید.

این تفاهمنامه‌ها که ارزش 10 هزار میلیارد تومانی دارند میان وزارت راه، بنیاد مستضعفان، صندوق ضمانت صادرات و شرکت عمران و بهسازی شهرهای جدید بسته می‌شود.

این طرح‌ها در بنادر رجایی، امام خمینی، بوشهر، چابهار، خرمشهر، امیرآباد، انزلی و نوشهر به امضا در خواهند آمد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: