کد خبر: ۱۰۷۰۳۶
تاریخ انتشار: ۰۹:۴۸ - ۱۶ تير ۱۳۹۶ - 07 July 2017
در مصوبه اخیر دولت و ماده ۷۷ قانون مالیات مستقیم، مالیات ساخت و فروش، کسانی که تا پایان سال ۱۳۹۴ پروانه ساخت گرفتند و واحد مسکونی را ساخته یا در حال ساخت دارند، اگر بخواهند بفروشند ، مالیات آنها کاهش می یابد.

قائم مقام سازمان امور مالیاتی کشور گفت: در مصوبه اخیر دولت و ماده ۷۷ قانون مالیات مستقیم، مالیات ساخت و فروش، کسانی که تا پایان سال ۱۳۹۴ پروانه ساخت گرفتند و واحد مسکونی را ساخته یا در حال ساخت دارند، اگر بخواهند بفروشند ، مالیات آنها کاهش می یابد.

به گزارش تسنیم، محمدقاسم پناهی افزود: به موجب این مصوبه کسانی که واحدهای درحال فروش دارند که پروانه ساخت آنها برای سال 1394 یا قبل از سال 95 است، صرفا یک مالیات نقل و انتقال پرداخت میکنند، در صورتی که قبلا علاوه بر این یک مالیات ساخت و فروش 10 درصد هم پرداخت می کردند که دیگر پرداخت نمی کنند. 

وی خاطرنشان کرد: واحدهایی که پروانه ساخت آنها از اول فروردین سال 95 است، چون مدتی طول می کشد تا ساخته و فروخته شود، از این به بعد در چارچوب قانون و مالیات جدید پرداخت می شود. 

قائم مقام سازمان امور مالیاتی کشور با تاکید مجدد در باره کاهش مالیات خرید و فروش مسکن گفت: مالیات واحدهای مسکونی ساخته شده که پروانه آنها تا پایان 1394 صادر شده نسبت به قانون قبلی مالیات آنها کاهش پیدا کرده، و مالیات ساخت و فروش از آنها حذف شده است.

پناهی افزود: تمام واحدهای درحال ساخت که پروانه آنها قبل از سال 94 است، که البته تعداد آنها هم زیاد است، مالیاتشان کاهش پیدا کرده و با کاهش مالیات نباید نسبت به عرضه مسکن و فروش آنها مشکلی وجود داشته باشد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: