کد خبر: ۴۹۷۶۴
تاریخ انتشار: ۲۲:۲۸ - ۱۵ شهريور ۱۳۹۴ - 06 September 2015
رئیس پلیس تهران بزرگ با اشاره به اجرای طرح امنیت و آرامش در محلات شهر تهران از نظارت مستمر پلیس بر عملکرد کافی‌نت‌ها و برخورد با واحدهای صنفی متخلف و پلمب آنها خبر داد.
سردار حسین ساجدی‌نیا فرمانده انتظامی تهران بزرگ با اشاره به اجرای طرح امنیت و آرامش در محلات شهر تهران از نظارت مستمر پلیس بر عملکرد کافی‌نت‌ها و برخورد با واحدهای صنفی متخلف و پلمب آنها خبر داد.

سردار ساجدی‌نیا اظهار داشت:در پی تخلفات متعدد و مکرر برخی از این واحدهای صنفی متخلف و همچنین تشکیل پرونده‌های گوناگون در پلیس فتای تهران بزرگ و همچنین گزارش‌های مردمی در مورد سوء استفاده این متخلفان در کافی‌نت‌های غیرمجاز پلیس تهران بزرگ ضمن اجرای طرح برخورد با کافی‌نت‌های غیرمجاز و متخلف از این صنوف بازدید کرد.

وی گفت: در این طرح مالکان کافی‌نت‌هایی که خلاف مقررات صنفی و هنجارهای اجتماعی فعالیت داشته باشند، به عنوان متخلف شناخته و واحد صنفی آنها پلمب می‌شود.

سردار ساجدی‌نیا تصریح کرد: طی این طرح که از ابتدای سال جاری (پنج ماه ابتدایی) اجرا شده است کارشناسان پلیس فتا به همراه ماموران نظارت بر اماکن عمومی پلیس تهران بزرگ پنج هزار و 280 مرتبه کافی‌نت ها را مورد بازدید قرار داده اند که در نتیجه 272 کافی‌نت به خاطر تخلفات مالکان آن پلمب گردید و 847 کافی نت دیگر نیز اخطاریه پلمب دریافت کرده اند.

وی با اشاره به کشف هشت هزار حلقه لوح فشرده مبتذل و مستهجن از کافی نت های متخلف، گفت: به صاحبان تعدادی از واحدهای صنفی بازدید شده نیز تذکرات لازم داده شد.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ افزود: طرح برخورد با کافی‌نت‌های متخلف شهر تهران در راستای اجرای طرح آرامش و امنیت در محلات شهر تهران و بنا به درخواست خانواده‌ها در دستور کار پلیس تهران بزرگ قرار گرفته است.

سرتیپ پاسدار ساجدی‌نیا با اشاره به اینکه در این طرح با کسانی که سعی در انجام اعمال خلاف قانون و اخلاق دارند، بدون اغماض و برابر قانون برخورد خواهد شد، گفت: متصدیان و مالکان کافی‌نت‌های متخلف با ارائه خدمات غیرقانونی در راه آسیب‌ رساندن به جوانان و به تبع آن خانواده‌ها حرکت می‌کنند و وظیفه پلیس است که با این متخلفان برخورد کند.

وی با اشاره به مصادیق مجرمانه این گونه واحدهای صنفی تصریح کرد: از جمله جرایم و تخلفاتی که در این گونه واحد های صنفی متخلف روی می دهد می توان به نداشتن پروانه کسب، بازی های اینترنتی مستهجن و مبتذل، نگهداری تصاویر نامناسب، استفاده از مجاری فیلترشکن و در اختیار قرار دادن آن در دسترس کودکان و نوجوانان، امکان ورود کاربران به سایت های مبتذل و مستهجن، امکان دسترسی به رمز عبور مشتریان، امکان دسترسی هکرها به اطلاعات شخصی کاربران، حضور افراد ناباب و بدون صلاحیت در واحد های صنفی متخلف جهت ایجاد مزاحمت برای مشتــریان خصوصا بانوان و نوجوانان و ... اشاره کرد.

این مقام انتظامی در بخشی از سخنان خود بر همکاری پلیس و اتحادیه صنف کافی نت داران اشاره و اظهار داشت: طی هماهنگی های انجام شده با مسئولان اتحادیه این صنف، تمامی واحدهای صنفی ارایه دهنده خدمات اینترنتی شناسایی شده و در خصوص کنترل اقدامات و فعالیت های صنفی به متصدیان و مالکان این واحدهای صنفی، اطلاع رسانی شده است.

رئیس پلیس تهران ضمن هشدار به شهروندان تاکید کرد: در خرید‌های اینترنتی که از کافی‌نت‌ها انجام می‌شود، رمز خود را در اختیار متصدی قرار نداده و در صورت اجبار پس از گرفتن موجودی حساب در همان لحظه نیز نسبت به تغییر رمز اقدام کنند؛ همچنین از ارائه اسناد و مدارک شخصی، رمزهای ایمیل و وبلاگ و سایت‌های شخصی خود به دیگران پرهیز نمایند.
برچسب ها: کافی نت ، پلیس
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: