کد خبر: ۲۱۸۲۳۶
تاریخ انتشار: ۱۵:۵۰ - ۰۳ تير ۱۴۰۳ - 23 June 2024
اعتماد مردم و مشتریان به خدمات و رویکردهای نوین بانک صادرات ایران در سال گذشته موجب کسب رتبه اول این بانک در رشد میزان جذب منابع و سپرده‌های مردمی شد.

اعتماد مردم و مشتریان به خدمات و رویکردهای نوین بانک صادرات ایران در سال گذشته موجب کسب رتبه اول این بانک در رشد میزان جذب منابع و سپرده‌های مردمی شد.

به گزارش روابط‌عمومی بانک صادرات ایران، راهبردهای نوین در ارائه خدمات بانکی و مالی و اتخاذ شیوه‌های متمایز در هدایت بهینه منابع در سال مالی منتهی به پایان اسفندماه سال ۱۴۰۲ این بانک، موجب جلب اعتماد بیش از پیش مردم و مشتریان برای سپرده‌گذاران شد به نحوی که موجب کسب رتبه اول در زمینه نرخ رشد سپرده‌ها در شعب گسترده این بانک شد.

سپرده‌های مشتریان بانک صادرات ایران در پایان اسفندماه سال گذشته به ۷۰۷ هزار میلیارد تومان رسید که نسبت به پایان اسفندماه سال ۱۴۰۱، بیش از ۳۱ درصد رشد ثبت کرد. رشد ۳۱ درصدی مانده سپرده‌ها در پایان سال مالی ۱۴۰۲ که ۷ درصد بیشتر از نرخ رشد نقدینگی و ۵ درصد بیشتر از رشد متوسط سپرده‌های بانکی کشور است، کسب رکوردی کم نظیر به حساب می‌آید که نشان از استقبال مردم و مشتریان خرد و کلان بانک صادرات ایران به تلاش‌های صورت‌گرفته مدیران و کارکنان بانک و امنیت و سلامت بانکداری در یکی از با سابقه‌ترین و قابل‌اعتمادترین بانک‌های کشور دارد.

بانک صادرات ایران در سال ۱۴۰۲ توانسته رقمی معادل ۱۶۶ هزار میلیارد تومان جذب را ثبت کند و مانده منابع آن با ۳۱ درصد رشد به 707 هزار میلیارد تومان برسد این در حالی است که سپرده­های نظام بانکی در سال ۱۴۰۲ بر اساس آمار منتشر شده توسط بانک مرکزی با ۲۶ درصد رشد نسبت به اسفند سال ۱۴۰۱ به ۹ هزار و ۱۶۳ هزار میلیارد تومان رسیده است. این روند موجب شد تا سهم از بازار بانک افزایش یافته و از ۸٫۶ درصد در سال ۱۴۰۱ به ۹ درصد در سال ۱۴۰۲ برسد.

رویکردها و راهبردهای بانک صادرات ایران در ارائه خدمات جامع و کامل به مشتریان و تعامل و همکاری تنگاتنگ با بنگاه‌ها و واحدهای تولیدی، موجب جلب اعتماد مشتریان برای استفاده از خدمات جامع و متمرکز بانک شده است. این روند ضمن ممانعت از خروج منابع ریالی و نقدینگی به سمت بازارهای غیرمتشکل پولی، منابع و سپرده‌های مردمی را در مسیر تولید و اشتغال بیشتر قرار داده است.​

باران ایرمان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: