کد خبر: ۲۱۸۲۰۹
تاریخ انتشار: ۱۳:۴۳ - ۰۲ تير ۱۴۰۳ - 22 June 2024
با تصمیم شورای سیاست گذاری شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت مالی (بورس، بانک و بیمه) در وزارت اقتصاد، "مشارکت مردم ، نوآوری و اعتماد سازی؛ آینده روشن اقتصادی" به عنوان شعار این رویداد انتخاب شد.

با هدف معرفی دستاوردها در حوزه تامین مالی و بازار سرمایه شعار مشارکت مردم ، نوآوری و اعتماد سازی؛ آینده روشن اقتصادی به عنوان شعار شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت مالی انتخاب شد.

 با تصمیم شورای سیاست گذاری شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت مالی (بورس، بانک و بیمه) در وزارت اقتصاد، "مشارکت مردم ، نوآوری و اعتماد سازی؛ آینده روشن اقتصادی" به عنوان شعار این رویداد انتخاب شد.

بر اساس این گزارش، شانزدهمین رویداد صنعت مالی(بورس، بانک و بیمه) با مشارکت وزارت اقتصاد و ارکان و همچنین نهادهای مالی بزرگ از ۱۹ تا ۲۲ مرداد در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار خواهد شد.

این نمایشگاه به عنوان مهم‌ترین رویداد صنعت مالی، فرصتی بی‌نظیر برای فعالان این حوزه فراهم می‌کند تا ضمن آشنایی با جدیدترین دستاوردها و فناوری‌ها با یکدیگر شبکه‌ سازی کرده و از فرصت‌های جدید سرمایه‌گذاری مطلع شوند.

حضور سه ضلع اثرگذار بازارهای مالی شامل بازار پول، بازار بیمه و بازار سرمایه در کنار هم در شانزدهمین نمایشگاه صنعت مالی می‌تواند زمینه‌های توسعه همکاری برای تامین مالی پروژه‌ها، افزایش دانش و بینش سرمایه‌گذاری فعالان اقتصادی را به ارمغان آورد.

همچنین این نمایشگاه در راستای معرفی قابلیت‌ها، دستاوردها و در نهایت، هم‌افزایی بین نهادهای مالی داخلی و خارجی در حالی برگزار می‌شود که ارائه آخرین دستاوردها و توانمندی‌ها در زمینه صنعت مالی، آشنایی شرکت‌ها، نهادها و سازمان‌های ایرانی با آخرین فناوری روز جهان در موضوع نمایشگاه با حضور نهادهای مالی به عموم مردم معرفی و عرضه می شود.

علاوه بر این جذب سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی، توسعه فرهنگ تعاملی به واسطه برقراری ارتباط مستقیم و جلب اعتماد عمومی، جمع‌آوری نقدینگی سرگردان در جامعه و سوق‌دهی به مسیر‌های سازنده از طریق پس‌انداز در بانک‌ها، سرمایه‌گذاری در بورس و اعتماد به بیمه و امنیت حاصل، توسعه مبادلات بازرگانی – فناوری میان شرکت‌کنندگان از یک طرف و بازدید‌کنندگان و شرکت‌کنندگان از طرف دیگر، آموزش در جهت ایجاد و توسعه کانال‌های ارتباط مالی بین بانک‌ها و ‌سرمایه‌گذاران داخلی با طرف‌های خارجی، ارتقای کیفیت فعالیت بانکداری، بیمه و بورس در ارتباط با نحوه ارائه خدمات به مخاطبین، توسعه اشتغال از طریق توسعه صنایع و خدمات، آشنایی مدیران تصمیم‌گیر و تصمیم‌ساز در بخش دولتی و خصوصی با توانمندی‌ها و دستاوردهای دست‌اندرکاران، انتقال اطلاعات و فناوری‌های روز دنیا به واسطه برگزاری انواع کارگاه‌ها و همایش‌های علمی – بازرگانی در حوزه موضوع نمایشگاه و توسعه صنایع و خدمات موضوع نمایشگاه در حوزه‌های مکانیزه کردن و استفاده از فن‌آوری‌های حوزه IT از جمله مهم ترین اهداف شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت مالی (بورس، بانک و بیمه) است.

نگار کریمی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: