کد خبر: ۲۱۷۷۷۵
تاریخ انتشار: ۰۹:۴۶ - ۱۲ خرداد ۱۴۰۳ - 01 June 2024
میانگین کوتاه‌ترین هفته کاری به ترتیب برای کشورهای هلند (۳۲.۲ ساعت)، اتریش (۳۳.۶ ساعت) و آلمان (۳۴ ساعت) به ثبت رسیده است.

میانگین کوتاه‌ترین هفته کاری به ترتیب برای کشورهای هلند (۳۲.۲ ساعت)، اتریش (۳۳.۶ ساعت) و آلمان (۳۴ ساعت) به ثبت رسیده است.

آمارها نشان می‌دهد در سال ۲۰۲۳ افراد شاغل (شغل ثابت) ۲۰ تا ۶۴ ساله در اتحادیه اروپا به صورت میانگین ۳۶.۱ ساعت در هفته کار کرده‌اند.

به گزارش عصر ایران به نقل از یورو نیوز؛ داده‌های نظرسنجی نیروی کار اتحادیه اروپا (LFS)، نشان می‌دهد که تفاوت چشمگیری میان کشورهای اتحادیه اروپا در این خصوص وجود دارد.


براساس این گزارش میانگین طولانی‌ترین هفته‌های کاری به ترتیب متعلق به کشورهای یونان (۳۹.۸ ساعت)، رومانی (۳۹.۵)، لهستان (۳۹.۳) و بلغارستان (۳۹ ساعت) است.

میانگین میزان ساعات کار هفتگی واقعی در مشاغل ثابت، ۲۰۲۳ (۲۰ تا ۶۴ سال)
میانگین میزان ساعات کار هفتگی


در مقابل، میانگین کوتاه‌ترین هفته کاری به ترتیب برای کشورهای هلند (۳۲.۲ ساعت)، اتریش (۳۳.۶ ساعت) و آلمان (۳۴ ساعت) به ثبت رسیده است.

براساس این داده‌ها طولانی‌ترین هفته‌های کاری در سال ۲۰۲۳ به ترتیب برای مشاغل کشاورزی، جنگلداری و ماهیگیری (۴۱.۵ ساعت)، معدن (۳۹.۱ ساعت) و ساخت و ساز ساختمانی (۳۸.۹ ساعت) به ثبت رسیده است.

در مقابل کوتاه‌ترین هفته‌های کاری در مشاغل ثابت مربوط به مدیران و کارفرمایان (۲۶.۷ ساعت)، آموزش (۳۱.۹ ساعت) و هنر، سرگرمی ​​(۳۳ ساعت) بوده است.

نگار کریمی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: