کد خبر: ۲۱۳۷۹۷
تاریخ انتشار: ۰۸:۴۶ - ۱۵ آبان ۱۴۰۲ - 06 November 2023
معاون علمی، فرهنگی و اجتماعی سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: بودجه جامعه ایثارگران در سال ۱۴۰۲ نسبت به سال گذشت، ۵۰ درصد رشد داشته است.

معاون علمی، فرهنگی و اجتماعی سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: بودجه جامعه ایثارگران در سال ۱۴۰۲ نسبت به سال گذشت، ۵۰ درصد رشد داشته است.

به گزارش ایرنا از سازمان برنامه و بودجه کشور، محسن نجفی خواه شامگاه ۱۳ آبان در برنامه «تهران ۲۰» با تشریح سیاست کلی برنامه هفتم توسعه در ارتباط با خانواده معظم شهدا و ایثارگران، اظهار کرد: بر اساس تفاهم بین دولت و مجلس ماده ۸۶ تا ۹۱ برنامه ششم توسعه عیناً در مصوبه کمیسیون تلفیق در برنامه هفتم توسعه تنفیذ شده است.

وی با بیان اینکه حمایت از جامعه ایثارگران نباید به دوره ۵ساله منتهی شود، افزود: دولت معتقد است؛ برای خدمت‌رسانی به خانواده معظم شهدا و ایثارگران نیاز به احکام دائمی و همیشگی است؛ لذا تأکید شده است، دولت تا پایان سال اول برنامه هفتم توسعه طراحی و ارائه لایحه جامع ایثارگران را عملیاتی کنند.

معاون علمی، فرهنگی و اجتماعی سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اینکه خدمت‌رسانی به جانبازان در مصوبه کمیسیون تلفیق محدود به احکام برنامه ششم نبوده است، تصریح کرد: ۸ حکم دیگر غیر از احکام مندرج در برنامه ششم توسعه برای خدمت‌رسانی بیشتر به ایثارگران در مصوبه کمیسیون تلفیق برنامه هفتم توسعه اضافه شده است.

نجفی خواه اضافه کرد: بودجه جامعه ایثارگران در سال ۱۴۰۲ نسبت به سال ۱۴۰۱، ۵۰ درصد رشد داشته است و بالغ بر ۷۰ هزار میلیارد تومان شده است ضمن اینکه دولت ۲۰ هزار میلیارد تومان هم از ظرفیت‌های دیگر قانونی که در قانون بودجه وجود داشته تأمین مالی کرده است برای اینکه مطالبه گذشته حوزه ایثارگران با دستگاه‌های مختلف تسویه شود.

نگار کریمی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: