کد خبر: ۲۱۳۷۹۲
تاریخ انتشار: ۰۸:۱۴ - ۱۵ آبان ۱۴۰۲ - 06 November 2023
آرژانتین که یکی از اعضای بریکس است، بخشی از بدهی ۲.۶ میلیارد دلاری خود را به یوآن و نه دلار آمریکا به صندوق بین‌المللی پول پرداخت کرد.

آرژانتین اقساط بدهی خود به صندوق بین‌المللی پول را به جای دلار آمریکا به یوآن پرداخت می‌‌‌کند. به گزارش وبگاه ‌Watcher.Guru، آرژانتین دچار کمبود دلار در ذخایر خود است؛ بنابراین بانک مرکزی این کشور تصمیم گرفت بخش هنگفتی از بدهی خود به صندوق بین‌المللی پول را به یوآن و بخشی از آن را به دلار آمریکا پرداخت کند.

به گزارش رویترز، آرژانتین که یکی از اعضای بریکس است، بخشی از بدهی ۲.۶ میلیارد دلاری خود را به یوآن و نه دلار آمریکا به صندوق بین‌المللی پول پرداخت کرد.

معاملات ارزی روزمره به یوآن چین نیز در آرژانتین به ۲۸درصد افزایش یافته است؛ این امر، حاکی از این است که کشورهای عضو بریکس، «دلارزدایی» را جدی گرفته‌‌‌اند.

بریکس به جای دلار آمریکا، یوآن چین را برای تجارت و سایر اشکال تسویه‌‌‌حساب پیشنهاد می‌‌‌کند. ممکن است این کشور، تسویه‌‌‌حساب به یوآن چین را در هفته‌های آینده افزایش دهد. بانک مرکزی آرژانتین تایید کرد که چین یک خط سوآپ ارزی به ارزش ۶.۵ میلیارد دلار، معادل ۱۸ میلیارد یوآن را باز کرده است.

همچنین، شرکت‌های چندملیتی در آرژانتین، از جمله برند آمریکایی لوازم خانگی ویرپول، از یوآن چین برای واردات استفاده می‌‌‌کنند. دولت آرژانتین به فورچون ۵۰۰ (Fortune۵۰۰، فهرستی از ۵۰۰ شرکت بزرگ آمریکایی از نظر درآمدزایی)، در این کشور اجازه داد تا حساب‌‌‌های بانکی جدیدی برای تجارت به یوآن چین باز کنند./ایرنا

نگار کریمی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: