کد خبر: ۲۱۳۷۱۰
تاریخ انتشار: ۰۸:۳۱ - ۰۹ آبان ۱۴۰۲ - 31 October 2023

معاون فناوری و توسعه نوآوری شرکت سپرده‌‌‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه اعلام کرد: سامانه میراث دغدغه ۱۸ساله انتقال قهری دارایی متوفیان سهام عدالت به وراث را برطرف می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا) به نقل از سمات، محمود حسنلو در همایش تشریح فرآیند انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث اعلام کرد: رونمایی از سامانه تسهیم هوشمند و انتقال مکانیزه دارایی متوفیان سهام عدالت به وراث ایشان (سامانه میراث) دغدغه حدود ۱۵میلیون نفر را حل و فصل می‌کند. وی با بیان‌‌‌اینکه بیش از ۳میلیون و ۷۰۰‌هزار نفر سهامدار سهام عدالت از سال ۱۳۸۴ درگذشته‌‌‌اند، اظهار کرد: امیدواریم با همکاری شرکت‌های کارگزاران بتوانیم برگ زرین دیگری را در ارائه خدمات به جامعه سهامداری رقم بزنیم.

حسنلو گفت: شرکت سپرده‌‌‌گذاری‌‌‌ مرکزی در سال‌های گذشته تجارب ارزشمندی را با صنعت کارگزاری پشت سرگذاشته که از جمله آنها می‌‌‌توان به احراز هویت حضوری و غیر‌حضوری به صورت الکترونیکی در سامانه سجام و فروش سهام عدالت در سال ۹۹ اشاره کرد. معاون شرکت سپرده‌‌‌گذاری مرکزی با اشاره به اینکه در حال حاضر بیش از ۴۴میلیون نفر در سامانه سجام ثبت‌نام کرده‌‌‌اند که این موضوع برای شرکت‌های کارگزاری یک فرصت ویژه را شکل داده است، گفت: در موضوع تقسیم قهری سهام عدالت به وراث نیز مجددا فرصت نهفته برای کارگزاران به وجود می‌‌‌آید و با توجه به اینکه بیش از ۳میلیون و ۷۰۰‌هزار متوفی سهام عدالت در ایران وجود دارد، پیش‌بینی می‌‌‌کنیم که جامعه حدود ۱۵میلیون نفری برای ورود به بازار سهام در انتظار صنعت کارگزاری باشند که می‌‌‌تواند فرصتی بزرگ و مغتنم برای کارگزاران در جهت جذب مشتریان جدید باشد.

وی با اعلام اینکه اجرای طرح انتقال سهام متوفیان سهام عدالت به وراث براساس زمان‌بندی و سال فوت آنها خواهد بود، افزود: شرکت سپرده‌‌‌گذاری مرکزی در ادامه مسیر تحول دیجیتال خود با رونمایی از سامانه (میراث) در روزهای آتی تقسیم هوشمند و انتقال مکانیزه دارایی متوفیان سهام عدالت به وراث را به صورت الکترونیک انجام می‌دهد و پیش‌بینی می‌‌‌کنیم تا قبل از پایان سال‌جاری انتقال سهام عدالت همه متوفیان به وراث تعیین‌تکلیف شود.

حسنلو تصریح کرد: شرکت سپرده‌‌‌گذاری مرکزی در فرآیند تسهیم و انتقال هیچ‌گونه پیامکی از سرخط‌‌‌های شماره‌دار و بدون ماسک ارسال نمی‌‌‌کند و از نظر ما این پیامک‌‌‌ها بی‌‌‌اعتبار است و مردم نباید به این پیامک‌‌‌ها توجه کنند. معاون سمات گفت: وراث سهام عدالت برای دریافت جدول زمان‌بندی و تشکیل پرونده به درگاه ذی‌نفعان بازار سرمایه به آدرس ddn.csdiran.ir و برای اطلاع از آخرین اخبار و رویدادهای این طرح ملی به سایت اینترنتی شرکت سپرده‌گذاری مرکزی به نشانی www.csdiran.ir مراجعه کنند.

باران ایرمان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: