کد خبر: ۲۱۲۸۶۱
تاریخ انتشار: ۱۰:۴۵ - ۲۲ شهريور ۱۴۰۲ - 13 September 2023
مدیرعامل بانک توسعه تعاون گفت: تحقق بیش از صددرصدی اکثر شاخص ها و برنامه های عملیاتی و بعد از ۱۰ سال خروج بانک توسعه تعاون از زیان و ورود به دوران سوددهی با سرعت و قدرت ادامه می‌یابد.

مدیرعامل بانک توسعه تعاون گفت: تحقق بیش از صددرصدی اکثر شاخص ها و برنامه های عملیاتی و بعد از ۱۰ سال خروج بانک توسعه تعاون از زیان و ورود به دوران سوددهی با سرعت و قدرت ادامه می‌یابد.

به گزارش توسعه پویا، محمد شیخ حسینی در بیستمین جلسه شورای معاونین بانک باتوجه به برگزاری موفق مجمع بانک و تصویب صورتهای مالی سال ۱۴۰۱، با تقدیر از تلاش همه مدیران و کارکنان در سال مالی گذشته اعلام کرد: با توجه به تمام محدودیت ها و الزامات کنترل مقداری ترازنامه توسط بانک مرکزی توانستیم در حوزه تسهیلات تکلیفی و حمایت بخش تعاون کارنامه خوبی را در صنعت بانکی به ثبت برسانیم.

وی ادامه داد:تسهیلات تکلیفی سال گذشته حدود ۴۰۰ درصد نسبت به سال ماقبل افزایش یافته بود اما حدود ۹۰ درصد تعهدات مان را عمل کردیم که بالاتر از میانگین عملکرد شبکه بانکی بود.

به گفته شیخ حسینی،نقطه عطف عملکرد بانک در سال گذشته که به نوعی گل طلایی به حساب می آید افزایش ۱۲۴ درصدی سرمایه بانک توسعه تعاون بود.

مدیر عامل بانک توسعه تعاون بیان کرد: بر اساس قانون بودجه سال ۱۴۰۱ مبلغ ۳۵۰ هزار میلیارد ریال برای افزایش سرمایه بانک های دولتی درنظرگرفته شده بود که حدود ۱۰ درصد این رقم را ب ای بانک توسعه تعاون اخذ نمودیم.این موضوع موجب بالارفتن اعتماد به نفس سازمانی همکاران ، حذف نسبت های مالی و کفایت سرمایه منفی در صورت های مالی بانک و تقویت سرمایه نظارتی و افزایش تاب آوری بانک شد.

شیخ حسینی اعلام کرد:بررسی عملکرد بانک در نیمه اول سال جاری نشان می دهد که شاخص های عملکردی در وضعیت مطلوبی قرار دارد و به لطف خداوند و تلاش جمعی همکاران خدوم صف و ستاد هیچگونه ناترازی اعم از نقدینگی ،اضافه براشت از بانک مرکزی و بازاربین بانکی ، منابع و مصارف و زیان در بانک وجود ندارد و علیرغم محدودیت ها و سیاست های انقباضی در بازار پولی، تعهدات بانک به خوبی انجام گرفته است.

وی ادامه داد:برخی موضوعات که در دستور کار نشست بیستم شورای معاونین قرار گرفته باید در اولویت کاری همکاران قرار گیرد.

مدیر عامل بانک توسعه تعاون گفت:در موضوع مولد سازی از جمله فروش املاک و دارایی های مازاد، کمیته های مولد سازی ، سرمایه گذاری و فروش املاک تملیکی بانک با قید فوریت و به صورت جد نسبت به واگذاری و فروش املاک و دارا ایی های قابل فروش تا پایان سال اقدام‌ نمایند .

وی بیان کرد:باور دارم با توجه به ظرفیت های طبیعی و جمعیت کشور می توان ظرف یکی دو سال آینده دو تا سه برابر ارقام فعلی منابع پایدار جذب کرد. این مهم نیاز به برنامه ریزی، بازاریابی رابطه مند، استفاده از ابزا های نوین و هم افزایی و ایجاد انگیزش در نیروی انسانی بانک دارد.

به گفته شیخ حسینی، با اشاره به طراحی و ابلاغ محصول جدید مائده به عنوان یک محصول جذاب و ارزان قیمت بانک توسعه تعاون برای مشتریان و طرح انگیزشی جذابی که در این محصول برای مشارکت کارکنان بانک در کمک به جذب منابع ارزان قیمت در نظر گرفته شده است گفت : جذب منابع قرض الحسنه و مصرف درست آن علاوه بر اینکه می تواند باعث کاهش هزینه های عملیاتی و عمل به تکالیف قانونی باشد موجب جلب رضایت خداوند ، حل مشکلات مشتریان و افزایش برکت بانک شود.

مدیر عامل بانک توسعه تعاون اظهار کرد:تجربه نشان می دهد که از آبان تا پایان دی و بهمن اوج تعهدات و نیاز نقدینگی ایجاد می شود که می توان با برنامه ریزی هدفمند و طراحی و معرفی محصولات جذاب بانکی، جذب منابع را برای پاسخ به تقاضا در ماه های مذکور افزایش داد.

گفتنی است، در بیستمین جلسه شورای معاونین بانک توسعه تعاون درباره موضوعاتی همچون املاک و اموال مازاد بانک،تعیین تکلیف سهام بانک در بیمه تعاون، تغییر شرکت گروه مالی به شرکت تامین سرمایه بانک ،پیگیری شناسایی و تخصیص سود سهام پالایشگاه شازند و برخی موضوعات دیگر اعضای نشست به بیان نقطه نظرات خود پرداختند و محمد شیخ حسینی بر پیگیری این موضوعات با لحاظ کردن منافع بانک تاکید کرد.

نگار کریمی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: