کد خبر: ۲۱۰۶۰۷
تاریخ انتشار: ۰۷:۳۹ - ۰۶ خرداد ۱۴۰۲ - 27 May 2023
مصطفی رئوفی با اشاره به ۱۵ سند همکاری میان تهران و دمشق گفت: یکی از بندهای مهمی که به توافق رؤسای جمهور دو کشور رسید تأسیس بانک و بیمه مشترک بود که در گام اول این توافق بیمه‌ای بین دو شرکت بزرگ بیمه‌ای از ایران و سوریه است ولی ممکن است شرکت‌های بیمه‌ای دیگری از کشورمان در این کنسرسیوم بیمه‌ای شرکت کنند.

مدیرکل امور بیمه‌ای بیمه مرکزی گفت: امروز تفاهم نامه مشترک بیمه‌ای بین ایران و سوریه امضا می‌شود

به گزارش  صدا و سیما، مصطفی رئوفی با اشاره به ۱۵ سند همکاری میان تهران و دمشق گفت: یکی از بندهای مهمی که به توافق رؤسای جمهور دو کشور رسید تأسیس بانک و بیمه مشترک بود که در گام اول این توافق بیمه‌ای بین دو شرکت بزرگ بیمه‌ای از ایران و سوریه است ولی ممکن است شرکت‌های بیمه‌ای دیگری از کشورمان در این کنسرسیوم بیمه‌ای شرکت کنند.

رئوفی گفت: در این توافق نامه مذاکراتی که داشتیم در خصوص انتقال تکنولوژی بیمه و بحث آموزش که توافقاتی بود که در آینده اجرایی خواهد شد

مدیرکل امور بین الملل بیمه مرکزی در پاسخ به این پرسش که هر فعالیتی که در کشور سوریه صورت گیرد، این شرکت بیمه‌ای آنها را پوشش خواهد داد؟ گفت: شرکت بیمه عمومی است و تمامی انواع بیمه نامه‌ها از قبیل باربری، مسافری، آتش سوزی، زلزله و سیل که امکان صدور در کشور سوریه دارد را مورد پذیرش قرار می‌دهد و محدودیت خاصی ندارد.

به گفته رئوفی، با تاکید اقای رئیسی بحث تکافل که در ایران به تازگی راه اندازی شده است در سوریه نیز راه اندازی می‌شود و همین طور بیمه‌های اتکایی هم در برنامه کاری این شرکت بیمه مشترک قرار داده است.

رئوفی همچنین اضافه کرد: در مورد این که ما همکاری‌های مشترک با کشور سوریه در زمینه بیمه شروع کردیم این است که با کشورهایی که هم سو و همراه با ما هستند بتوانیم انتقاع اقتصادی که به هر دو کشور ایران و سوریه خواهد رسید را حفظ کنیم

مدیرکل امور بین الملل بیمه مرکزی در باره خسارت خودروی نامتعارف در شرکت‌های بیمه هم گفت: در دستور کار بیمه مرکزی است و پیشنهادهایی هم برای اصلاح قانون این خودروهای نامتعارف به مجلس هم داده شده است و انشالله کمیسیون اقتصادی هم هر چه سریع‌تر این قانون را به نفع مردم اصلاح کند تا دغدغه‌ای از دغدغه‌های مردم کم شود.

نگار کریمی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: