کد خبر: ۲۱۰۵۳۶
تاریخ انتشار: ۰۸:۰۴ - ۰۳ خرداد ۱۴۰۲ - 24 May 2023
بانکداری ایرانی گزارش می دهد ؛
درآمد حق بیمه ناخالص سرمد در پایان سال گذشته با رشدی ۷۲ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به رقم ۲۴ هزار و ۲۲۶ میلیارد و ۴۲۱ میلیون ریال رسید.

در اقتصاد امروز ایران، شرکت‌های کمی با عملکرد مثبت بهره وری، رشد می‌کنند. اهمیت بهره وری چنان بالاست که شرکت‌های بزرگ دنیا رشدی بدون بهره‌وری هر شرکتی را رشدی بی اهمیت و ناپایدار می‌دانند بر اساس همین تحلیل، بیمه سرمد با رشد بهره‌وری به عملکرد چشم‌گیری در سال گذشته دست یافته‌است.

به گزارش  بانکداری ایرانی ؛ بیمه سرمد، در ماه‌های اخیر روی آموزش، بهره‌وری و تعالی نیروی انسانی و افزایش رضایتمندی بیمه‌گزاران خود تلاش زیادی کرده که در نهایت توانست میوه این تلاش‌ها را بچیند.

براساس این گزارش ،  شرکت تا پایان سال گذشته با رشدی ۸۶درصدی بیش از ۲هزار و ۱۲۱ میلیارد تومان حق بیمه خالص تولید کرد و درآمد حق بیمه ناخالص بیمه سرمد تا پایان سال گذشته نسبت به سال قبل از آن با جهشی ۷۲ درصدی به بیش از ۲هزار و ۴۲۲ میلیارد تومان افزایش یافت.این رشد را به گواه سخنان مدیرعامل شرکت، بیمه سرمد مدیون بهره‌وری است.

به گفته بهشتی نژاد، مدیرعامل شرکت بیمه سرمد، تلاش کرده، ارتقای بهره‌وری را به نمایش بگذارد و همه مقدمات افزایش بهره‌وری مانند تعامل کارکنان، رشد کیفیت کار، آموزش و دیگر ملزومات را به خوبی فراهم کرده‌است.

در همین رابطه، عضو هیئت مدیره بیمه سرمد، چندی پیش گفته بود که آموزش نمایندگان و شبکه فروش موضوع بسیار مهمی است که مدیریت جدید با ارائه برنامه‌های مدون، سعی بر رفع نیازهای آموزشی شبکه فروش در زمان مناسب خواهد داشت.

افزون بر این ، بیمه سرمد، در سال گذشته رخدادهای مفیدی را تجربه کرد . از جمله مهمترین آن که خبری مهم و تاثیر گذار بیمه سرمد بر صورت های مالی بود ، الحاقيه افزايش حق بيمه قرارداد درمان پرسنل بانك صادرات در سال ۱۴۰۱ به مبلغ 1.676.579 ميليون ريال بود كه موجب افزايش درآمد شركت در رشته درمان به مبلغ فوق شده است.

از دیگر همکاری های بیمه سرمد با بانک صاردات میز خدمت است. مدیرعامل بیمه سرمد چندی پیش از راه اندازی میز خدمت بیمه سرمد در شعب بانک صادرات ایران در‌ سراسر کشور خبر داد که با توجه به مشتری چند ده میلیونی بانک صادرات خبر مفیدی برای علمکرد بیمه سرمد است.

همه این عوامل در کنار هم ، شرایط دیگری را برای بیمه سرمد بوجود آورده و رشد قابل توجهی را رقم زد.

گزارشی از عملکرد مالی شرکت

درآمد حق بیمه ناخالص شرکت در پایان سال گذشته با رشدی ۷۲ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به رقم ۲۴ هزار و ۲۲۶ میلیارد و ۴۲۱ میلیون ریال رسیده و حق بیمه ناخالص یا همان سهم نگهداری هم با رشد ۸۶ درصدی بالغ بر ۲۱ هزار و ۲۱۴ میلیارد و ۲۹۹ میلیون ریال شده است.

یک تغییر مهم دیگر اینکه کل پرتفوی سرمایه‌گذاری بیمه سرمد از مبلغ ۲ هزار و ۲۸۳ میلیارد و ۹۳۸ میلیون ریال در پایان سال مالی ۱۴۰۱ با جهش ۸۳ درصدی به رقم ۴ هزار و ۱۹۶ میلیارد و ۴۹ میلیون ریال افزایش یافته است و این شرکت که از محل درآمدهای بیمه‌ای در حوزه سرمایه‌گذاری در پایان ۱۴۰۰ با زیان ۶۵ میلیارد ریالی مواجه بود، در پایان ۱۴۰۱ موفق به سود یک هزار و ۳۶۴ میلیارد و ۹۵۲ میلیون ریالی شده است.

نتیجه اینکه بیمه سرمد در سالی که گذشت حجم درآمدهای بیمه‌ای به میزان ۲۳ هزار و ۸۱ میلیارد و ۸۲ میلیون ریال را به ثبت رسانده که نسبت به مدت مشابه سال قبل آن رشدی ۹۳ درصدی را نشان می‌دهد. در مقابل این درآمد البته بیمه سرمد بالغ بر ۲۱ هزار و ۲۰۵ میلیارد و ۳۶۲ میلیون ریال خسارت به زیان‌دیدگان و بیمه‌گذاران خود پرداخت کرده که حدود ۸۸ درصد آن سهم خود شرکت و ۱۲ درصد هم سهم بیمه گذاران اتکایی بوده و نکته مهم اینکه رشد خالص حق بیمه تولیدی شرکت به میزان ۸۶ درصد، بیشتر از رشد خالص خسارت‌ها و مزایا به میزان ۷۸ درصد بوده است.

افزون بر اینکه با توجه به افزایش پرتفوی شرکت در پایان سال ۱۴۰۱، درصد افزایش هزینه های اداری و عمومی نسبت به رشد درآمد حق بیمه تولیدی افزایش چندانی نداشته که نشان از انضباط مالی و حساسیت بالا در اداره شرکت دارد.

ارزیابی تحلیلی صورت مالی بیمه سرمد در سال گذشته نشان می‌دهد که این شرکت با سرمایه ثبت شده ۶ هزار و ۷۶۱ میلیارد و ۵۵۳ میلیون ریالی در پایان ۱۴۰۱ موفق به شناسایی نزدیک به ۳۱۰ میلیارد ریال سود شده و توانسته که زیان ۴۶۷ ریالی به ازای پایه هر سهم را به سود ۴۶ ریالی تغییر دهد.

 

لیلا فریادرس
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: