کد خبر: ۲۰۷۵۱۵
تاریخ انتشار: ۱۱:۱۸ - ۲۸ آذر ۱۴۰۱ - 19 December 2022
دکتر عسکری از عملیاتی شدن بیش از ۱۰۰ درصد از تعهدات بانک مسکن در سال اول اجرای طرح نهضت ملی مسکن خبر داد.

دکتر عسکری از عملیاتی شدن بیش از ۱۰۰ درصد از تعهدات بانک مسکن در سال اول اجرای طرح نهضت ملی مسکن خبر داد. 

علی عسکری، سرپرست بانک مسکن در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری بانک مسکن - هیبنا درباره عملکرد این بانک در حوزه تسهیلات طرح نهضت ملی مسکن گفت: بر اساس تعهدی که بانک مسکن در سال اول اجرای طرح نهضت ملی مسکن دارد، این بانک در قالب طرح مذکور قرارداد بیش از ۱۹۰ هزار واحد مسکونی را تا نیمه آذرماه سال جاری منعقد کرده و در حال انعقاد قرارداد برای بیش از ۲۰ هزار واحد مسکونی دیگر است.


وی افزود: مبلغ قرارداد تسهیلات منعقده، تاکنون ۶۴ هزار و ۶۶۰ میلیارد تومان بوده که با این اوصاف بانک مسکن تا ۱۶ آذرماه سال جاری، بیش از میزان تعهد خود در سال اول اجرای طرح نهضت ملی مسکن را عملیاتی کرده است. سرپرست بانک مسکن همچنین از انعقاد قرارداد تسهیلات خودمالکی برای ۶۳ هزار و ۷۷ واحد مسکونی ذیل طرح نهضت ملی مسکن خبر داد. دکتر عسکری با بیان اینکه بانک مسکن درسال اول اجرای طرح مذکور بیش از ۱۰۰ درصد از تعهدات خود در طرح نهضت ملی مسکن را عملیاتی کرده است، اظهار کرد: بانک مسکن از منابع خود بیش از ۲۶ هزار و ۵۵۵ میلیارد تومان و همچنین از آورده متقاضیان ۱۴ هزار و ۹۵۷ میلیارد تومان در این حوزه پرداخت کرده که در کل با جمع پرداختی‌‌ها از منابع بانک و آورده متقاضیان این بانک بیش از ۴۱ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان ذیل طرح نهضت ملی مسکن پرداخت کرده است.

وی افزود: با احتساب مبالغ پرداختی که بانک مسکن در طرح نهضت ملی مسکن تاکنون پرداخته است در سال اول اجرای این طرح بانک تاکنون بیش از ۷۲ درصد از تعهدات مالی خود را به‌طور کامل پرداخت کرده است. سرپرست بانک مسکن همچنین از افتتاح حساب برای ۷۶۴ هزار و ۵۲۲ نفر از متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن در این بانک خبر داد. به گفته وی، از سال ۱۳۹۸ تا شهریور ۱۴۰۰، تعداد ۳۱ هزار واحد برای دریافت تسهیلات نوسازی به بانک مسکن معرفی شد که بانک با تعداد ۲۳ هزار و ۳۸۶ واحد به مبلغ ‌هزار و ۸۹۸ میلیارد تومان قرارداد منعقد کرد.

نگار کریمی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: