کد خبر: ۲۰۶۶۶۶
تاریخ انتشار: ۱۱:۲۳ - ۱۰ آبان ۱۴۰۱ - 01 November 2022
سازمان هواشناسی با اشاره به بارش باران و برف ۴روزه در ۲۱ استان نسبت به بارش‌های سیل‌آسا و خسارت‌های احتمالی ناشی از آن در ۱۰ استان هشدار صادر کرد.

بانکداری ایرانی- سازمان هواشناسی با اشاره به بارش باران و برف ۴روزه در ۲۱ استان نسبت به بارش‌های سیل‌آسا و خسارت‌های احتمالی ناشی از آن در ۱۰ استان هشدار صادر کرد.

به گزارش  تسنیم، بر اساس تحلیل نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی طی 24 ساعت آینده در برخی مناطق استان‌های کردستان، کرمانشاه،‌ لرستان،‌ زنجان، همدان،‌ مرکزی،‌ قزوین، اردبیل،‌ شمال استان‌های ایلام، خوزستان،‌ گیلان، مازندران،‌ البرز،‌ تهران، گلستان،‌ خراسان شمالی،‌ خراسان رضوی، سمنان، قم، شمال چهارمحال و بختیاری و غرب اصفهان بارش باران،‌ رعدوبرق، وزش باد شدید موقتی و در مناطق مرتفع و سردسیر بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

چهارشنبه بارش‌ها در جنوب ایلام،‌ خوزستان، لرستان، چهارمحال و بختیاری،‌ کهگیلویه و بویراحمد، اصفهان، مرکزی، قم، سمنان،‌ خراسان رضوی و سواحل دریای خزر ادامه دارد.

پنجشنبه در شمال شرق، شرق استان‌های واقع در دامنه‌های شمالی و جنوبی البرز مرکزی، مناطق مرکزی کشور،‌ جنوب غرب، برخی مناطق استان‌های واقع در جنوب و شرق کشور و شمال خلیج فارس، جمعه در شمال شرق،‌ شرق و جنوب کشور بارش‌ها ادامه خواهد داشت.

به گزارش تسنیم،‌ آسمان امروز تهران نیمه‌ابری تا ابری در برخی ساعات همراه با رگبار،‌ رعدوبرق و وزش باد با احتمال وقوع پدیده گردوخاک پیش‌بینی شده است.

توصیف سامانه: نفوذ سامانه بارشی

نوع مخاطره: رگبار باران، رعدوبرق، احتمال تگرگ، در ارتفاعات و نقاط سردسیر بارش برف، وزش باد شدید موقتی در نقاط مستعد همراه با خیزش و نفوذ گردوخاک، کاهش دما و احتمال رخداد مه.

منطقه اثر:

سه‌شنبه 1401/08/10: گیلان، مازندران، خراسان شمالی، خراسان رضوی، زنجان، قزوین، البرز، تهران، قم، سمنان، همدان، مرکزی، ایلام، کردستان، کرمانشاه.

چهارشنبه 1401/08/11: گیلان، لرستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، سمنان، قم، اصفهان، ایلام، همدان، مرکزی.

پنجشنبه 1401/08/12: خراسان شمالی، سمنان، یزد، شمال کرمان، اصفهان، گلستان.

جمعه 1401/08/13: نیمه شمالی کرمان، فارس، بوشهر، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، جنوب یزد.

اثر مخاطره: لغزندگی جاده، اختلال در سفرهای بین‌شهری به‌ویژه در عبور از گذرگاه‌های کوهستانی، احتمال ریزش کوه، احتمال آبگرفتگی محدود معابر، احتمال بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها و احتمال خسارت به صنعت کشاورزی.

توصیه: احتیاط در سفرهای برون‌شهری، احتیاط در فعالیت کوه‌نوردی و جابه‌جایی عشایر کوچ‌رو، تسریع در کاشت محصولات پاییزه و تعجیل در برداشت محصولات آماده.

توصیف سامانه: بارش شدید

زمان شروع: سه‌شنبه 1401/08/10

زمان پایان: پنجشنبه 1401/08/12

نوع مخاطره: بارش باران همراه با رعدوبرق، وزش باد شدید موقت در مناطق مستعد تگرگ

منطقه اثر:

سه‌شنبه 1401/08/10: لرستان، شمال خوزستان، گلستان، جنوب مرکزی.

چهارشنبه 1401/08/11: چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، خوزستان، غرب و جنوب اصفهان.

پنجشنبه 1401/08/12: خراسان رضوی، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، نیمه شمالی فارس، شرق خوزستان، نیمه شمالی بوشهر، جنوب اصفهان.

اثر مخاطره: بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها، سیلاب در مناطق مستعد، صاعقه، اختلال در تردد جاده‌ای، خسارت به سازه‌های موقت، تأخیر و احتمال لغو پرواز و آسیب به صنعت کشاورزی.

توصیه: اجتناب و پرهیز از تردد و اسکان در حاشیه مسیل‌ها، اجتناب از فعالیت‌های کوه‌نوردی و جابه‌جایی عشایر کوچ‌رو، بازگشایی دهانه پل‌ها و آبروها، احتیاط در سفرهای برون‌شهری، بررسی استحکام سازه‌های موقت، تابلوهای تبلیغاتی و پوشش گلخانه‌ها، تسریع در کاشت محصولات پاییزه.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: