کد خبر: ۲۰۶۶۵۹
تاریخ انتشار: ۱۰:۲۱ - ۱۰ آبان ۱۴۰۱ - 01 November 2022
ششمین دوره نمایشگاه گیاهان دارویی و فرآورده‌های طبیعی با حضور ۲۴۰ شرکت فناور در مصلای تهران آغاز به کار کرد.

بانکداری ایرانی- ششمین دوره نمایشگاه گیاهان دارویی و فرآورده‌های طبیعی با حضور ۲۴۰ شرکت فناور در مصلای تهران آغاز به کار کرد.

به گزارش ایسنا، ششمین دوره‌ نمایشگاه و جشنواره گیاهان دارویی، فرآورده‌های طبیعی و طب سنتی از امروز سه‌شنبه، ۱۰ آبان آغاز به کار کرد و تا روز جمعه ۱۳ آبان‌ماه در مصلای امام خمینی با ارائه خدماتی، میزبان عموم مردم است.

در این دوره از نمایشگاه ۲۴۰ شرکت دانش‌بنیان، فناور، استارت‌آپ و خلاق آخرین دستاوردهای خود را در حوزه‌های مربوط به گیاهان دارویی، داروهای گیاهی، طب ایرانی و فرآورده‌های گیاهان دارویی عرضه می‌کنند.

این محصولات در بخش‌های "داروهای گیاهی و فرآورده‌های دارویی"، "اسانس و عصاره‌های گیاهی"، "کشاورزی"، "غذایی"، "دمنوش و نوشیدنی‌های گیاهی" "ماشین آلات و تجهیزات"، "آرایشی و بهداشتی" عرضه شده است.

در ششمسن نمایشگاه نیز ۲۱ استان دستاوردهای خود را در بخش‌های پارک‌های علم و فناوری، مراکز نوآوری و رشد به نمایش می‌گذارند.

یکی از اهداف این‌ نمایشگاه توسعه بازار شرکت‌ها است، بر این اساس برای حضور ۸۰ هیأت تجاری از کشورهای اروپایی همچون روسیه، صربستان، کشورهای همسایه مانند عراق، پاکستان، افغانستان و تاجیکستان، کشورهای ونزوئلا، عمان، هند و گامبیا در این نمایشگاه، برنامه‌ریزی شده است.

همچنین ۵ صندوق سرمایه‌گذار خطرپذیر و پژوهش و فناوری در حوزه‌های گیاهان دارویی و طب سنتی و ۱۰ شتابدهنده فعال در زنجیره ارزش این اکوسیستم حضور دارند.

بخش سلامتکده طب سنتی یکی دیگر از بخش‌های نمایشگاه است که با همکاری دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت بوده که مراجعه کنندگان توسط پزشکان طب سنتی ویزیت می‌شوند و می‌توانند داروهای خود را به صورت حضوری از داروخانه فرآورده‌های طبی نمایشگاه خریداری کنند.

در این نمایشگاه ۵۰ گونه دارویی به منظور آشنایی مردم عرضه خواهد شد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: