کد خبر: ۲۰۵۸۴۱
تاریخ انتشار: ۰۹:۴۳ - ۲۸ شهريور ۱۴۰۱ - 19 September 2022
برای بررسی صورت‌‌های مالی حسابرسی‌شده منتهی به ۲۹ اسفند ۱۴۰۰ مجمع عمومی عادی به‌طور فوق‌العاده صاحبان سهام شرکت بیمه ملت با حضور بیش از ۶۸ درصد صاحبان سهام، برگزار شد.

برای بررسی صورت‌‌های مالی حسابرسی‌شده منتهی به ۲۹ اسفند ۱۴۰۰ مجمع عمومی عادی به‌طور فوق‌العاده صاحبان سهام شرکت بیمه ملت با حضور بیش از ۶۸ درصد صاحبان سهام، برگزار شد.

 مجمع عمومی عادی به‌طور فوق‌العاده صاحبان سهام شرکت بیمه ملت (سهامی عام) با حضور بیش از ۶۸ درصد صاحبان سهام، حسابرس و بازرس قانونی، حسابرس مستقل، نمایندگان سازمان بورس و اوراق بهادار و بیمه مرکزی، اعضای هیات‌‌مدیره و دکتر علیرضا یزدان‌‌دوست، سرپرست مدیریت عامل شرکت بیمه‌‌ملت با حدنصاب رسیدن حاضران، ساعت ۹ صبح روز چهارشنبه ۲۳ شهریور ۱۴۰۱ در مرکز همایش‌‌های بین‌المللی دانشگاه الزهرا (س) برگزار شد. بر اساس این گزارش، هیات رئیسه مجمع متشکل از داود حمزه‌‌ به عنوان رئیس مجمع، امیرمحمد رحیمی و روح‌‌اله شهبازی به عنوان ناظران مجمع و مهدی کشاورز‌بهادری به عنوان منشی جلسه انتخاب شدند.

در ابتدای این جلسه، گزارش هیات‌‌مدیره به مجمع درباره فعالیت‌‌ها و عملکرد شرکت در سال مالی ۱۴۰۰ از سوی مهدی کشاورز‌بهادری ارائه شد. هیات‌رئیسه مجمع پس از استماع گزارش هیات‌مدیره، گزارش حسابرس مستقل و بازرس قانونی شرکت و بحث و بررسی پیرامون دستور جلسه، درباره صورت‌های مالی شرکت شامل ترازنامه، حساب سود و زیان و سود و زیان انباشته، یادداشت‌های همراه و گزارش عملکرد هیات‌مدیره برای سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۱۴۰۰ را با اکثریت آرا تصویب کردند و معاملات مشمول ماده ۱۲۹ اصلاحیه قانون تجارت مندرج در یادداشت ۵۷ همراه صورت‌‌های مالی برای سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۱۴۰۰ با رعایت کامل مفاد ماده مذکور مورد تنفیذ مجمع قرار گرفت.

هیات رئیسه مجمع مقرر کرد پس از کسر مبالغ مربوط به اندوخته قانونی، اندوخته احتیاطی (سرمایه) از سود قابل تخصیص شرکت که مندرج در صورت سود و زیان است، مبلغ ۶۱.۳۱۴ میلیون ریال خالص (۲ ریال به ازای هر سهم) به عنوان سود نقدی بین سهامداران تقسیم و بقیه به حساب سود انباشته انتقال یابد. درباره انتخاب حسابرس مستقل و بازرس قانونی (اصلی و علی‌‌البدل) با اکثریت آرا، موسسه حسابرسی تدوین و همکاران به عنوان بازرس اصلی و حسابرس مستقل شرکت و موسسه حسابرسی و خدمات مالی فاطر به عنوان بازرس و حسابرس علی‌‌البدل شرکت برای سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ انتخاب شدند و حق‌‌الزحمه حسابرس مستقل و بازرس قانونی اصلی به هیات‌مدیره تفویض شد و همچنین درباره بند ۶ دستورجلسه با موضوع انتخاب روزنامه کثیرالانتشار برای درج آگهی‌‌های شرکت بیمه ملت، روزنامه ایران به عنوان روزنامه کثیرالانتشار برای درج آگهی‌‌های شرکت تعیین شد.

300 * 250 جدید
tavoos.net
در بخش دیگری از این مجمع، حق‌‌حضور اعضای غیرموظف هیات‌‌مدیره و اکچوئر رسمی و علی‌‌البدل نیز تعیین شدند. همچنین هیات‌‌مدیره بیمه ملت، برای سومین سال مالی پیاپی از دریافت پاداش به نفع سهامداران، خودداری کرد. در این مجمع برای رعایت مفاد ماده ۱۵ آیین‌نامه شماره ۷۸ مصوب شورای عالی بیمه، انتخاب محاسب فنی (اکچوئر) رسمی اصلی و علی‌البدل برای سال ۱۴۰۱ با رعایت مقررات بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران به هیات‌مدیره شرکت تفویض شد و نیز مجمع به آقای مهدی کشاورزبهادری با حق توکیل به غیر، وکالت دادند تا نسبت به انجام امور ثبتی و امضای ذیل دفاتر قانونی در اداره ثبت شرکت‌‌ها و موسسات غیرتجاری اقدام کند.

مجمع عمومی عادی سالانه به‌طور فوق‌العاده بیمه ملت در ساعت ۹ صبح روز چهار‌‌شنبه ۲۳ شهریور سال جاری با حضور بیش از ۶۸ درصد صاحبان سهام آغاز شد و در ساعت ۱۲ به پایان رسید. بنا بر اعلام بیمه ملت، با توجه به ابلاغیه درباره مصوبه ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا، مجمع شرکت بیمه ملت با حضور حداقلی شخص حقیقی یا حقوقی برگزار شد و سهامداران برای رعایت دقیق مصوبه مذکور نسبت به مشاهده برخط (آنلاین) جلسه از طریق سایت این شرکت اقدام کردند. در برگزاری این جلسه آنلاین، عملکرد خوب و مناسب بسترهای مجازی برای برگزاری جلسه آنلاین نقش بسزایی در گردآوری سهامداران بیمه ملت برای برگزاری این مجمع ایفا کردند.

علی سوری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: