کد خبر: ۲۰۵۳۸۰
تاریخ انتشار: ۱۰:۱۴ - ۰۴ شهريور ۱۴۰۱ - 26 August 2022
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با بیان اینکه پاسخ آمریکا به نظارت و پیشنهادهای ایران را دریافت کرده است، گفت که پاسخ واشنگتن معقول است و توافق در مسیر پیشرفت است.

بانکداری ایرانی- مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با بیان اینکه پاسخ آمریکا به نظارت و پیشنهادهای ایران را دریافت کرده است، گفت که پاسخ واشنگتن معقول است و توافق در مسیر پیشرفت است.

به گزارش  تسنیم، جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت که ایالات متحده آمریکا به پیشنهاد ایران در زمینه توافق هسته‌ای پاسخ معقولی داده است.

او پنجشنبه‌شب با بیان این‌که پاسخ آمریکا به نظرات ایران در خصوص مذاکرات رفع تحریم‌ها را دریافت کرده است، گفت که توافق هسته‌ای با ایران در مسیر پیشرفت است و پاسخ آمریکا به پیشنهاد ایران «معقول» است.
بورل پیش از این نیز پاسخ ایران به پیش‌نویس اتحادیه اروپا را معقول خوانده بود.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا همچنین گفت: موفقیت توافق هسته‌ای به‌منزله وجود مقادیر زیادی نفت در بازارها خواهد بود.

بعد از اینکه ایران پاسخ خود به پیش‌نویس توافق احیای برجام و لغو تحریم‌های آمریکا علیه ایران را به اتحادیه اروپا تحویل داد، آمریکا نیز این هفته پاسخ خود به نظرات تهران را تحویل داد.

سخنگوی وزارت امور خارجه دیروز چهارشنبه از دریافت پاسخ دولت آمریکا به ‌نظرات جمهوری اسلامی ایران برای حل‌وفصل موضوعات باقی‌مانده در مذاکرات رفع تحریم، از طریق هماهنگ‌کننده اروپایی خبر داد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: