کد خبر: ۲۰۴۱۹۶
تاریخ انتشار: ۱۲:۴۵ - ۰۴ تير ۱۴۰۱ - 25 June 2022
ماه گذشته واشنگتن به معافیت پرداخت اوراق قرضه پایان داد و تلاش کرد از پرداخت بدهی‌‌های مستقل روسیه جلوگیری کند. دولت روسیه نیز آمریکا را به مهندسی یک نکول مصنوعی متهم کرده است، چرا که مسکو بودجه لازم برای پرداخت بدهی‌‌های خود را دارد.

تسنيم : وزارت دارایی روسیه اعلام کرد که با ارسال ۵۱/ ۱۲ میلیارد روبل (۵/ ۲۳۴ میلیون دلار) به سپرده ملی تسویه حساب (NSD) دو مورد از بدهی اوراق قرضه یورویی-دلاری خود را «به‌طور کامل» تسویه کرده است.

به گزارش راشاتودی، ‌این نخستین پرداختی است که تحت ‌سازو‌کار جدید انجام می‌شود که تراکنش‌ها را به روبل امکان‌پذیر می‌‌کند. به گفته این وزارتخانه، پرداخت‌ها مربوط به اوراق قرضه یورو با سررسید سال‌های ۲۰۲۷ و ۲۰۴۷ بوده است. در بیانیه وزارت دارایی روسیه آمده است: بنابراین تعهدات مربوط به... اوراق بهادار دولتی فدراسیون روسیه توسط وزارت دارایی به‌طور کامل انجام شد.

آنتون سیلوانوف، وزیر دارایی این کشور نیز تاکید کرد که تغییر پرداخت‌‌های به ارز روبل به معنای نکول بدهی نیست. ایالات متحده روسیه را از پرداخت بدهی با استفاده از ارزهای خارجی باز داشته است. ماه گذشته واشنگتن به معافیت پرداخت اوراق قرضه پایان داد و تلاش کرد از پرداخت بدهی‌‌های مستقل روسیه جلوگیری کند. دولت روسیه نیز آمریکا را به مهندسی یک نکول مصنوعی متهم کرده است، چرا که مسکو بودجه لازم برای پرداخت بدهی‌‌های خود را دارد.

به گفته این وزارتخانه، روسیه به لطف سازوکار جدید، نه تنها در قبال طلبکارانی که حقوق آنها از طریق سپرده‌گذاران ملی تایید شده است، بلکه در قبال آنهایی که «نمی‌توانند طبق رویه‌های استاندارد وجوه انتقال دهند» نیز به تعهدات خود عمل کند. سرمایه‌گذاران برای دریافت وجوه باید یک حساب روبلی باز کنند. روز چهارشنبه، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه فرمانی را در مورد رویه موقت پرداخت اوراق قرضه یورو امضا کرد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: