کد خبر: ۲۰۳۴۶۱
تاریخ انتشار: ۱۰:۲۶ - ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - 21 May 2022
رشد شش برابری درآمدزایی موسسه ملل
موسسه اعتباری ملل در شش سال گذشته در درآمدزایی رشدی پنج برابری داشته و از درآمد ماهیانه یک هزار میلیارد ریالی به رقم پنج هزار میلیارد ریال رسیده است.

موسسه اعتباری ملل در شش سال گذشته در درآمدزایی رشدی پنج برابری داشته و از درآمد ماهیانه یک هزار میلیارد ریالی به رقم پنج هزار میلیارد ریال رسیده است. از طرف دیگر سرمایه‌گذاران نیز با اعتماد به موسسه در سپرده‌های بلندمدت موسسه سرمایه گذاری بیشتری کردند.

به گزارش  بانکداری ایرانی؛ موسسه اعتباری ملل که برنامه بانک شدن آن در دستور کار بانک مرکزی قرارداد، در سال‌های اخیر روند رو به رشدی را در درآمدزایی خود داشته و این روند را طی شش سال گذشته حفظ کرده است.

 

اعتماد سرمایه‌گذاران به ملل با سپرده‌گذاری بلندمدت

در شش سال گذشته این روند درآمدزایی از محل تسهیلات بالای شرکت کسب شد؛ چراکه تسهیلات موسسه نیز با روند رو به رشد و ثابتی مواجه بوده و از 92 هزار میلیارد ریال مانده تسهیلات در فروردین 97 به رقم حدود 300 هزار میلیارد ریال در فروردین سال 1401 رسیده که نشان از تمرکز بر فعالیت حرفه‌ای شرکت است.

اعتماد سرمایه‌گذاران به ملل با سپرده‌گذاری بلندمدت

مانده سپرده موسسه نیز روند ثابت صعودی داشته که نشان از اعتماد سرمایه‌گذاران به موسسه دارد. چراکه بیشترین محل سرمایه‌گذاری شهروندان در موسسه ملل در سپرده‌های بلندمدت موسسه بوده است. سپرده بلندمدت یک‌ساله 245 هزار میلیارد ریال وسپرده دوساله 67 هزار میلیارد ریال از 367 هزار میلیارد ریال سپرده جمع‌آوری‌شده موسسه را به خود اختصاص داده‌اند و اعتماد مشتریان به این موسسه رو به رشد بوده است.

اعتماد سرمایه‌گذاران به ملل با سپرده‌گذاری بلندمدت

بر اساس این گزارش، در فروردین 1400 بالغ‌بر شش هزار و 109 میلیارد ریال درامد داشته که پنج هزار و 981 میلیارد ریال به درآمد از محل تسهیلات، 86 میلیارد ریال از محل سپرده‌گذاری و 40 میلیارد ریال از محل کارمزد درآمد کسب کرده است. بالاترین محل درآمد در فروردین از محل تسهیلات مشارکت مدنی بود که رقم سه هزار و 966 میلیارد ریال بود. بعد از ان به تسهیلات مرابحه با رقم یک هزار و 426 میلیارد ریال بود.

شایان ذکر است که موسسه ملل به عنوان یک موسسه اعتباری با سهامی عام و فعال در بازار سرمایه، در ماه‌های اخیر برای اینکه تبدیل شدن به بانک اقدامات مهمی انجام داد. افزایش سرمایه را به مراحل نهایی رسانده است. اموال مازاد فروخته و مزایده‌های زیادی برای فروش دیگر اموال خود برگزار کرد و از همه مهم‌تر اقدام به اصلاح وضعیت شرکت‌های زیرمجموعه خودکرده است.

لیلا فریادرس
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: