کد خبر: ۲۰۲۹۵۷
تاریخ انتشار: ۰۹:۰۱ - ۰۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - 27 April 2022
بهترین اندیکاتوری که تقریبا هرگز مرا ناامید نکرده، حجم معاملات هفتگی بیت‌کوین در صرافی کوین‌بیس است. کانال یوتیوب و تحلیل‌های من به این اندیکاتور معروف‌ هستند. مدام درباره این اندیکاتور صحبت کرده و کف‌ها و سقف‌های بیت‌کوین را تنها با استفاده از آن تعیین می‌کنم.

 یکی از تحلیلگران بازار ارز دیجیتال می‌گوید شاخص حجم معاملات هفتگی بیت‌کوین در صرافی کوین‌بیس، از سال ۲۰۱۷ تاکنون، در تشخیص تمام کف‌های قیمتی درست عمل کرده است. او می‌گوید کف بعدی قیمت بیت‌کوین را هم می‌توان با کمک همین اندیکاتور مشخص کرد.

به گزارش دیلی هودل، کوین اسونسون، استراتژیست ارزهای دیجیتال، در ویدئویی جدید به ۶۸ هزار و ۲۰۰ دنبال‌کننده خود در یوتیوب درباره اهمیت شاخص حجم معاملات کوین‌بیس، بزرگ‌ترین صرافی آمریکا، توضیح داده است.

او گفته این شاخص ابزار دقیقی برای تشخیص نقاط تغییر روند است. او در ویدئوی خود می‌گوید: بهترین اندیکاتوری که تقریبا هرگز مرا ناامید نکرده، حجم معاملات هفتگی بیت‌کوین در صرافی کوین‌بیس است. کانال یوتیوب و تحلیل‌های من به این اندیکاتور معروف‌ هستند. مدام درباره این اندیکاتور صحبت کرده و کف‌ها و سقف‌های بیت‌کوین را تنها با استفاده از آن تعیین می‌کنم. اسونسون در ادامه گفته است: وقتی بیت‌کوین در اوج سال ۲۰۱۷ قرار داشت، حجم معاملات کوین‌بیس به‌شدت افزایش یافته بود. سپس وقتی قیمت به کف ۶ هزار دلاری رسید و آن را به حمایت تبدیل کرد، حجم معاملات هفتگی کوین‌بیس دوباره افزایش یافت.

در انتهای بازار نزولی سال ۲۰۱۸، باز هم وقتی بیت‌کوین به کف خود رسید، حجم معاملات این صرافی با جهش مواجه شد. او درباره وضعیت بازار در سال ۲۰۱۹ گفته است: در سال ۲۰۱۹، وقتی بیت‌کوین به اوج ۱۴ هزار دلاری خود رسید، باز هم حجم معاملات کوین‌بیس به‌شدت رشد کرد. سپس با شروع همه‌گیری ویروس کرونا در سراسر جهان، قیمت بیت‌کوین تا کف ۳هزار و ۸۰۰ دلاری سقوط کرد و حجم آن مانند دفعات قبلی به‌شدت افزایش یافت. بعد از آن، بیت‌کوین به محدوده ۳۰ هزار دلار، حمایت کلیدی این روزهایش رسید و باز هم حجم معاملات آن با جهش مواجه شد.

اسونسون می‌گوید برای اینکه سرمایه‌گذاران بازار ارزهای دیجیتال مطمئن شوند بیت‌کوین به کف قیمتی خود رسیده است، باید حجم معاملات این ارز دیجیتال بعد از روند اصلاحی اخیر، به‌شدت رشد کند. او در پایان افزود: بعید است این افزایش در حجم معاملات هم‌زمان با جهش قیمت اتفاق بیفتد؛ چراکه شکل‌گیری روندهای صعودی به زمان نیاز دارد.

لیلا فریادرس
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: