کد خبر: ۲۰۲۴۲۳
تاریخ انتشار: ۰۹:۱۴ - ۱۴ فروردين ۱۴۰۱ - 03 April 2022
صندوق نوآوری و شکوفایی : رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی از آمادگی همه‌‌‌جانبه این صندوق برای تامین مالی طرح‌‌‌های دانش‌بنیان و فناور در سال «تولید؛ دانش‌بنیان و اشتغال‌‌‌آفرین» با کمک سایر بازیگران زیست‌‌‌بوم نوآوری کشور خبر داد.

صندوق نوآوری و شکوفایی : رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی از آمادگی همه‌‌‌جانبه این صندوق برای تامین مالی طرح‌‌‌های دانش‌بنیان و فناور در سال «تولید؛ دانش‌بنیان و اشتغال‌‌‌آفرین» با کمک سایر بازیگران زیست‌‌‌بوم نوآوری کشور خبر داد.

علی وحدت با اعلام حمایت ویژه این صندوق از شرکت‌های دانش‌‌‌بنیان و فناور در سال ۱۴۰۱، گفت: تامین مالی یکی از الزامات مهم رشد و توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان است، از همین رو صندوق نوآوری و شکوفایی به عنوان متولی اصلی تامین مالی زیست‌‌‌بوم نوآوری کشور، در سال جدید آمادگی دارد با کمک سایر بازیگران این عرصه، طرح‌‌‌های دانش‌بنیان و فناور را تامین مالی کند.

وی افزود: بنابراین در سال‌جاری رویکردهای جدیدی را برای پشتیبانی از رشد کمی و کیفی شرکت‌های دانش‌بنیان اتخاذ خواهیم کرد تا این شرکت‌ها بتوانند در توسعه اقتصاد دانش‌‌‌بنیان کشور نقش ایفا کنند. ما در ۳ سال اخیر تلاش کردیم تا خدمات مالی خود را تکمیل و سبد خدماتی خود را متنوع‌‌‌تر کنیم، از همین رو خدماتی نظیر تسهیلات ودیعه رهن، کمک هزینه تحقیق و توسعه، هم‌‌‌سرمایه‌گذاری، انتشار اوراق نوآوری و... را طی ۳ سال اخیر ارائه کردیم تا به بالندگی شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور و تکمیل زنجیره آنها کمک شود.

وی در ادامه با اشاره به ارائه بیش از ۶۰ نوع خدمت از سوی این صندوق به شرکت‌های دانش‌بنیان تصریح کرد: صندوق نوآوری طی ۳ سال اخیر بیش از ۲۳‌هزار میلیارد تومان خدمات مالی را در ۴ دسته تسهیلات، ضمانت‌‌‌نامه، توانمندسازی و سرمایه‌گذاری به شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور ارائه کرده است. در این میان فقط۶۳۰۰‌میلیارد تومان ضمانت‌‌‌نامه با همکاری شبکه بانکی در اختیار شرکت‌های دانش‌‌‌بنیان قرار دادیم که این حمایت‌‌‌ها به ۳۱هزار و ۵۰۰‌میلیارد تومان عقد قرارداد میان این شرکت‌ها با سازمان‌ها و نهادهای دولتی منجر شده است. وحدت با بیان اینکه صندوق نوآوری و شکوفایی طی ۳ سال اخیر تلاش کرد تا نظام تامین مالی فناوری و نوآوری را در کشور ساماندهی و تقویت کند و خود نقشی مهم در این نظام ایفا کرده است، گفت: در این نظام، صندوق نوآوری و شکوفایی با مشارکت شبکه بانکی، سازمان بورس و اوراق بهادار، صندوق‌های پژوهش و فناوری، سرمایه‌گذاران جسورانه و مانند آنها تلاش می‌کند با به‌کارگیری ابزارهای متنوع در مراحل مختلف چرخه عمر شرکت‌ها به آنها خدمات‌‌‌رسانی کند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: