کد خبر: ۲۰۰۸۳۴
تاریخ انتشار: ۰۸:۵۶ - ۲۳ دی ۱۴۰۰ - 13 January 2022
کاهش انتظارات تورمی در بازارها و به موازات آن افت نرخ دلار بیشترین اثر را در روند کاهشی سکه داشت، ضمن آنکه در بازارهای جهانی نیز رشد قیمت طلای جهانی در روز چهارشنبه متوقف شد.

سکه روز چهارشنبه روندی کاهشی را پیمود و 130هزار تومان ارزان‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تر مورد معامله قرار گرفت. به این ترتیب هر قطعه سکه امامی در دادوستدهای روزی که گذشت 12‌میلیون و 350‌هزار تومان قیمت خورد.

به گزارش بانکداری ایرانی،کاهش انتظارات تورمی در بازارها و به موازات آن افت نرخ دلار بیشترین اثر را در روند کاهشی سکه داشت، ضمن آنکه در بازارهای جهانی نیز رشد قیمت طلای جهانی در روز چهارشنبه متوقف شد.

به‌نظر می‌رسد این روزها فعالان بازارها در فضای انتظاری قرار دارند و خریداران نیز ترجیح می‌دهند تا مشخص‌شدن شرایط منتظر بمانند، در مقابل اما دارندگان سکه، نگران از کاهش بیشتر قیمت دست به عرضه می‌زنند و همین عامل سبب‌شده تا شاهد کاهش یا نوسان کم‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌مقدار این فلز گرانبهای داخلی باشیم. روندی که انتظار می‌رود تا مشخص‌شدن نتیجه نهایی مذاکرات در وین ادامه پیدا کند.

رشد طلای جهانی روز چهارشنبه ادامه یافت و فلز زرد تا ساعت 19 به وقت تهران از محدوده 1824 دلار بر هر اونس فراتر رفت. روز سه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شنبه جرومی پاول، رئیس فدرال‌رزرو این اطمینان را به سرمایه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌گذاران داده بود که سیاست‌های فد برای جلوگیری از تورم، به رشد اقتصادی ضربه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای نخواهد زد. به این ترتیب قیمت طلا رو به رشد گذاشت. ایلیا اسپیواک، استراتژیست ارزی دیلی‌فارکس در این‌خصوص گفت: جلسه تایید انتصاب جرومی پاول، رئیس فدرال‌رزرو صحبت جدیدتری درباره تحکیم سیاست پولی فراتر از انتظار بازار نداشت. در این میان سرمایه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌گذاران در انتظار انتشار آمار تورم آمریکا هستند که انتظار می‌رود شاخص قیمت مصرف‌کننده در دسامبر بر مبنای سالانه 5/ 4درصد و بر مبنای ماهانه 9/ 4درصد رشد کرده باشد.

معصومه فریادرس
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: