کد خبر: ۲۰۰۵۶۲
تاریخ انتشار: ۱۳:۲۰ - ۱۳ دی ۱۴۰۰ - 03 January 2022
سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۱ از حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه و وزارت اقتصاد و نفت برای بررسی کلیات بودجه در جلسه صبح امروز این کمیسیون خبر داد و گفت که رأی گیری درباره کلیات بودجه در روز ۱۵ دی انجام می شود.

بانکداری ایرانی - سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۱ از حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه و وزارت اقتصاد و نفت برای بررسی کلیات بودجه در جلسه صبح امروز این کمیسیون خبر داد و گفت که رأی گیری درباره کلیات بودجه در روز ۱۵ دی انجام می شود.

به گزارش ایسنا، رحیم زارع در توضیح جلسه صبح امروز (دوشنبه) کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۱ گفت: کمیسیون تلفیق در جلسه صبح امروز نشستی با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه و معاونانش و وزرای اقتصاد و نفت درباره کلیات و منابع بودجه تشکیل داد.

وی توضیح داد: ۲۸ درصد از منابع بودجه از محل درآمدهای نفتی، ۳۸ درصد از مالیات و ۳۴ درصد از سایر منابع تأمین می شود. در این نشست راهکارهایی برای کاهش میزان پایه پولی و نرخ تورم ارائه شد و اینکه اقداماتی انجام شود که به معیشت مردم کمک کند.

زارع درباره موضوع فروش نفت هم گفت: وزیر نفت درباره نحوه فروش نفت و سرمایه گذاری برای سال های آتی توضیحاتی ارائه کرد. وزیر اقتصاد نیز پیرامون انتشار اوراق توضیحاتی را ارائه کرد. در سال جاری ۱۸۲ هزار میلیارد تومان فروش اوراق داشتیم. در سال آینده پیش بینی شده که این میزان به ۸۸ هزار میلیارد تومان برسد. در سال آینده ۱۷۲ هزار میلیارد تومان نیز بدهی اوراق است که سررسید شده و باید با سود پرداخت شود. در نهایت برای چهار سال آینده برنامه اوراق ۵۳۴ هزار میلیارد تومان است که باید اصل و سود آن پرداخت شود.

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۱ گفت که در جلسه عصر این کمیسیون درباره شاخص های کلان به ویژه ارز ترجیحی برای هدفمندی یارانه ها بحث و بررسی صورت می گیرد. در نهایت در جلسه روز چهارشنبه (۱۵ دی) درباره کلیات بودجه رأی گیری صورت گرفته، یکشنبه آینده (۱۹ دی) مجلس درباره کلیات بودجه تصمیم گیری می کند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: