کد خبر: ۲۰۰۱۷۶
تاریخ انتشار: ۰۹:۳۵ - ۲۹ آذر ۱۴۰۰ - 20 December 2021
موسسه اعتباری ملل سهام شرکت های تابعه خود را به افراد حقیقی یا حقوقی متقاضی و واجد شرایط بر اساس قیمت پایه اعلامی به بالاترین قیمت پیشنهادی و به صورت نقدی واگذار کرد.

موسسه اعتباری ملل سهام شرکت های تابعه خود را به افراد حقیقی یا حقوقی متقاضی و واجد شرایط بر اساس قیمت پایه اعلامی به بالاترین قیمت پیشنهادی و به صورت نقدی واگذار کرد.

به گزارش بانکداری ایرانی ، موسسه ملل در راستای طبق گزارش منتشره شده در سامانه کدال، این موسسه در مزایده فروش سهام برخی از شرکت‌های تابعه خود شرایط فروش نقدی آنها را این گونه اعلام کرد؛ ۵۰ درصد بهای مورد معامله همزمان با انعقاد قرارداد، ۴۵ درصد همزمان با تحویل ملک مورد معامله (حداکثر یک ماه بعد از انعقاد قرارداد) و ۵ درصد همزمان با تنظیم سند رسمی دریافت می گردد.

همچنین در فروش اقساطی سهام برخی شرکت های ملل نیز اعلام شده است: ۳۰ درصد نقدی،مابقی در قالب قرارداد اجاره به شرط تملیک در اقساط حداکثر ۶۰ ماهه می باشد. همچنین در صورتی که متقاضی در نظر داشته باشد با شرایط نقدی نسبت به خرید ملک اقدام نماید قیمت پایه مزایده مشمول ۵ درصد تخفیف است.

بنا به این گزارش؛ فروش برخی از دارایی‌ها و املاک موسسه ملل در قالب سهام و درآمد مناسب، بی تردید بیانگر تمکین این موسسه به مصوبات قانونی فروش املاک مازاد بانکی است که سالهاست برآن تاکید شده اما خیلی از بانک ها و موسسات نسبت به این موضوع همچنان بی توجه اند.

علاوه بر این، موسسه اعتباری ملل هم اکنون درصدد افزایش سرمایه ۱۰ هزارمیلیاردی خود برای بهبود نسبت کفایت سرمایه است. این موسسه در مسیر توسعه ریسک‌های موجود، استفاده از حداکثر ظرفیت‌های خود، برای افزایش ظرفیت توسعه فعالیت‌های سودآور و حفظ توان رقابت‌پذیری در صنعت بانکداری گام برمی دارد و در این راستا مجوزهای لازم را نیز اخذ کرده است.

طبق گزارش های موجود، موسسه ملل در هشت‌ماهه منتهی به آبان ماه سال جاری، ۱۶۸ هزار میلیارد ریال تسهیلات با سرفصل مشارکت مدنی پرداخت کرده است که از این میزان تسهیلات که حدود ۶۵ درصد از کل تسهیلات موسسه بوده است، ۲۹ هزار میلیارد ریال درآمد کسب کرده است.

نگار کریمی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: