کد خبر: ۲۰۰۰۹۶
تاریخ انتشار: ۰۸:۵۶ - ۲۷ آذر ۱۴۰۰ - 18 December 2021
موسسه ملل در ماه‌های اخیر تحولات زیادی را تجربه کرده است. افزایش سرمایه، فروش برخی از دارایی‌ها در قالب سهام و درامد مناسب از عملکرد بانکی نشان از بهبود روزافزون شرایط بانک دارند.

بانکداری ایرانی - معصومه فریادرس ؛   موسسه ملل در ماه‌های اخیر تحولات زیادی را تجربه کرده است. افزایش سرمایه، فروش برخی از دارایی‌ها در قالب سهام و درآمد مناسب از عملکرد بانکی نشان از بهبود روزافزون شرایط موسسه دارند.

به گزارش بانکداری ایرانی، موسسه اعتباری ملل که این روزها درگیر افزایش سرمایه 10 هزارمیلیاردی خود برای بهبود نسبت کفايت سرمايه، کاهش ريسک‌هاي موجود، استفاده از حداکثر ظرفيت‌هاي موجود، افزايش ظرفيت براي توسعه فعالیت‌های سودآوری و حفظ توان رقابت‌پذیری در صنعت بانکداري بوده و مجوزهای لازم را اخذ کرده است، در حوزه سودآوری و کسب درامد نیز شرایط خوبی را پشت سر می‌گذارد.

این موسسه در پایان سال 99 موسسه 10 هزار میلیارد ریال بوده که قرار است به 20 هزار میلیارد ریال برسد همچنین شایان‌ذکر است که کفایت سرمایه بانک 1،45 درصد است که با این افزایش سرمایه رشد جهشی خواهد داشت.

در هشت‌ماهه منتهی به آبان 1400 موسسه ملل 168 هزار میلیارد ریال تسهیلات با سرفصل مشارکت مدنی پرداخت کرده است که از این میزان تسهیلات که حدود 65 درصد از کل تسهیلات موسسه بوده است، 29 هزار میلیارد ریال درآمد کسب کرده است.

درمجموع این موسسه در هشت‌ماهه موردبررسی 266 هزار میلیارد ریال مانده تسهیلات داشته که در پی آن 36 هزار میلیارد ریال درآمد کسب کرده است.

نکته جالب‌توجه اینکه در آبان 1400 موسسه ملل طی یک ماه مبلغ پنج هزار میلیارد ریال درامد از محل تسهیلات کسب کرده است که نسبت به مدت مشابه در سال قبل افزایش داشته است.

مانده سپرده موسسه ملل در این دوره هشت‌ماهه موردبررسی، مبلغ 317 هزار میلیارد ریال بوده که از بابت آن 35 هزار میلیارد ریال سود به سپرده‌گذاران پرداخت‌شده است.

بالاترین سپرده متعلق به‌حساب سپرده بلندمدت یک‌ساله بوده که حدود 60 درصد از کل سپرده را به خود اختصاص داده است.

از دیگر اقدامات موسسه ملل در روزهای اخیر فروش سهام برخی از شرکت‌های تابعه است. هرچند قیمت نهایی سهام شرکت مشخص نشده اما تأثیر زیادی این رخداد بر شرکت خواهد گذاشت تا جایی که شرکت مجاب شده است تأثیر آن را اطلاع رسانی کند.

 

معصومه فریادرس
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: