کد خبر: ۱۹۶۷۸۳
تاریخ انتشار: ۰۹:۰۵ - ۱۷ مرداد ۱۴۰۰ - 08 August 2021
در نخستین رویداد «کوپ استار» انجام شد:
نخستین رویداد استارت آپی کوپ استار با محوریت تعاون، اقتصاد جمعی و جامعه با حضور معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مدیرعامل بیمه تعاون برگزار شد.

نخستین رویداد استارت آپی کوپ استار با محوریت تعاون، اقتصاد جمعی و جامعه با حضور معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مدیرعامل بیمه تعاون برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی بیمه تعاون، ضعف نوآوری در حوزه تعاون، اینرسی رویکرد سنتی در این بخش مهم اقتصاد و از طرفی نقش آفرینی فعال بازیگران چابک زیست بوم نوآوری در رشد سریع سایر بخش های اقتصاد، ضرورت تعامل بخش تعاون کشور و زیست بوم نوآوری را بیش از پیش نمایان کرده است.
از این رو نخستین رویداد استارت آپی کوپ استار با محوریت تعاون، اقتصاد جمعی و جامعه، به همت مرکز نوآوری و توسعه تعاون ایران (منتا)، برگزار شد.


در این رویداد حدود 50 تیم، با ارسال طرح کسب و کار خود در فراخوان اولیه این رویداد شرکت کردند که در دو مرحله داوری اولیه ابتدا 14 تیم و سپس 8 تیم موفق به جلب نظر داوران برای ارائه ایده های نوآورانه خود شدند.
سه تیم نخست این رویداد ضمن برخورداری از خدمات ویژه منتا به عنوان راهبر نوآوری در بخش تعاون کشور، از بیمه تکمیلی 100 میلیون ریالی اعضای تیم ها توسط بیمه تعاون در کنار سایر جوایز ارائه شده برخوردار شدند.
علاوه بر این 5 تیم باقیمانده، از 20 درصد تخفیف بیمه تکمیلی اعضای خود بهره مند شدند.


در این رویداد که با حضور یونس مظلومی، مدیرعامل بیمه تعاون؛ محمد جعفر کبیری، معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مهدی حسین نژاد، مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون برگزار شد، تیم های استارت آپی واجارو، پاکلین، سباتک، همه گامی، اگرنیتو، ایزی پلازا، به اینه و تامین مالی تعاونی مسکن به صورت ارائه های 4 دقیقه ای، به رقابت پرداختند.


«بازار محلی آنلاین» و ارائه راهکار برای «بازار سنتی کشاورزی» از سوی تیم واجارو؛ «تسهیل دسترسی به خشکشویی ها» و رونق این کسب و کار از سوی تیم پاکلین؛ ایجاد «شبکه سرمایه گذاری متشکل از بانک، کارگزاری و بیمه برای کاربران» و «بهره مندی کاربران از بیمه عمر و سرمایه‌گذاری و کارت اعتباری» از سوی تیم سباتک؛ «کاهش هزینه حق بیمه تامین اجتماعی روستایی و راهکارشان برای تحت پوشش بیمه قرار گرفتن کسب و کارهای خرد و نوپا» از سوی تیم همگامی؛ «ایجاد یک بازار تقاضا محور B2B» از سوی تیم اگرنیتو؛ «توسعه صادرات کشاورزی و راهکارهایشان برای غلبه بر چالش هایی نظیر کسب استانداردهای لازم محصولات کشاورزی و تسهیل‌گری روند صادرات برای تولید کنندگان محصولات کشاورزی» از سوی تیم ایزی پلازا؛ «محصولات غذایی فروش نرفته و ضرورت ورود به مساله دور ریز مواد غذایی» و «تشکیل زنجیره ای از شیرینی فروشی ها، رستوران ها، هتل ها، فروشگاه های بزرگ و ...« از سوی تیم به اینه؛ «جلوگیری از تاخیر، توقف و شکست پروژه های تعاونی های مسکن به دلیل‌عدم توان مالی تعدادی از اعضا و چالش های حقوقی جذب مشارکت های دیگر، استفاده از فناوری بلاکچین و توکنایز کردن بخش تامین مالی قراردادهای تعاونی مسکن» از سوی تیم تامین مالی تعاونی مسکن مجموعه ایده های حاضر در رقابت را تشکیل داده که در نهایت با شاخص هایی چون «غنا و اصالت ایده، توان تیم، وسعت بازار و مسائل مالی هر استارت آپ» تیم های «به اینه، پاکلین و تامین مالی تعاونی مسکن» به ترتیب به عنوان سه تیم اول شناخته شدند.


همچنین تیم های اگرنیتو، واجارو، ایزی پلازا، همه گامی و سباتک نیز به ترتیب رتبه های چهارم تا هشتم را کسب کردند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: