کد خبر: ۱۹۶۷۴۷
تاریخ انتشار: ۰۷:۵۸ - ۱۶ مرداد ۱۴۰۰ - 07 August 2021

پس از آنکه نهادهای تنظیم‌کننده مقررات مالی در سنگاپور سقف پرداخت سود سهام را که پس از همه‌گیری کووید -۱۹ اعمال شد، افزایش دادند، سهام سه بانک برتر سنگاپور رشد کرد. سهام بزرگ‌ترین بانک سنگاپور DBS Group Holdings در معاملات اولیه ۶/ ۰درصد افزایش داشت، در حالی که همتایان کوچک‌تر این بانک مانند شرکت بانکداریOversea-Chinese و بانک United Overseas حدود یک درصد رشد داشتند.


دی‌بی‌اس بانک شرکت خدمات مالی و بانکداری سنگاپوری است، که به‌عنوان بزرگ‌ترین بانک آسیای جنوب شرقی نیز شناخته می‌شود. به گزارش بخش ترجمه شرکت‌ها، به نقل از CNBC، این سه بانک حدود یک سوم شاخص استریتس تایمز (شاخص بازار سهام بورس سنگاپور) را تشکیل می‌دهند که ۵/ ۰درصد رشد کرد. نهاد تنظیم‌کننده مالی و بانک مرکزی و اداره پول سنگاپور (MAS) این دولت-شهر جنوب شرقی آسیا، چهارشنبه گذشته اظهار کردند که محدودیت پرداخت سود سهام بانکی تمدید نخواهد شد. سازمان MAS سال گذشته از بانک‌ها خواسته بود تا سود سهام هر سهم خود را برای سال ۲۰۲۰ به ۶۰ درصد از مبلغ سال قبل محدود کنند که این درخواست به دلیل عدم قطعیت‌های اقتصادی ناشی از همه‌گیری کرونا صورت پذیرفته بود.

این نهاد نظارتی در بیانیه‌ای اظهار کرد که از آن زمان تاکنون چشم‌انداز اقتصاد جهانی بهبود یافته است. با وجود برخی عدم قطعیت‌ها، انتظار می‌رود با توجه به تقویت تقاضای جهانی و پیشرفت برنامه واکسیناسیون، اقتصاد سنگاپور نیز به مسیر بهبود خود ادامه دهد. قبل از این اقدام MAS، بانک مرکزی اروپا و فدرال رزرو ایالات متحده نیز تصمیمات مشابهی برای کاهش محدودیت‌های پرداخت سود سهام توسط بانک‌ها گرفتند. یوجین ترزیمانوف، نایب رئیس و مسوول بلندپایه شرکت خدمات مالی آمریکایی مودیز اینوستور سرویس، در یادداشتی اظهار کرد که انتظار می‌رود تا سه بانک بزرگ سنگاپور سود سهام خود را تا سطح ۵۰درصد از درآمد خالص خود در قبل از همه‌گیری افزایش دهند.

وی خاطرنشان کرد که شرکت مودیز در ماه مارس به دلیل بهبود اقتصاد، پتانسیل رشد درآمدهای بانکی و کیفیت دارایی‌های پایدار، چشم‌انداز خود را در مورد سیستم بانکی سنگاپور از منفی به پایدار در ماه مارس تغییر داده است. بانک‌هایDBS ، OCBC و UOB قرار است درآمدهای سه ماهه دوم خود را هفته آینده گزارش کنند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: