کد خبر: ۱۹۶۲۷۵
تاریخ انتشار: ۱۱:۳۸ - ۲۷ تير ۱۴۰۰ - 18 July 2021
معاون نظارت بر بهره‌برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با اشاره به وضعیت منابع آبی در کشور گفت: متاسفانه استان گلستان منابع آبی خود را از دست داده است.

بانکداری ایرانی- معاون نظارت بر بهره‌برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با اشاره به وضعیت منابع آبی در کشور گفت: متاسفانه استان گلستان منابع آبی خود را از دست داده است.

به‌گزارش ایسنا، حمیدرضا کشفی در جلسه تنش آبی استان با اشاره به توزیع آب شبکه آبرسانی در وضعیت فعلی اظهار کرد: متاسفانه واقعیت این است که استان گلستان منابع آبی خود را از دست داده و به لحاظ مسائل آبی روند توسعه استان هم روند خوبی نبوده است.

وی اضافه کرد: امسال اعتبارات مناسبی در بخش تامین آب شهرهای استان به‌خصوص مرکز استان در بودجه دیده شده که امیدواریم شاهد تکمیل برخی از مسائل کمبود آب استان بخصوص در زمینه تجهیز و راه اندازی چاه‌های محفوره و تکمیل مخزن ذخیره از سوی شرکت آب منطقه‌ای باشیم .

معاون نظارت بر بهره‌برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در ادامه افزود: مدیران عامل شرکت‌های آب و فاضلاب و آب منطقه‌ای سعی کنند کارها را با اولویت در طرح های مهم انجام دهند.

کشفی افزود: در صورت عدم توجه به منابع آب و جلوگیری از برداشت بی‌رویه آن شرایط مناسبی در پیش رو نخواهیم داشت.

در ادامه این جلسه "بهزاد هرمزی" مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان گلستان اظهار کرد: نکته مهمی که بارها مورد تاکید است علاوه بر موارد تامین منابع آبی، ضرورت بازسازی و اصلاح شبکه‌های توزیع آب شهر است.

وی تصریح کرد: در شهرهای استان 1017 کیلومتر شبکه‌های فرسوده داریم که بایستی اعتبارات لازم جهت تعویض فوری آنها تامین شود تا از هدررفت آب جلوگیری شود .

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان گلستان اظهار کرد: در شبکه‌های توزیع آب مرکز استان 100 دستگاه فشار سنج آنلاین نصب کرده‌ایم که امیدواریم با اخذ مجوز بتوانیم از این استعداد استفاده بهینه نماییم.

هرمزی در پایان عنوان کرد: امیدواریم با تخصیص اعتبارات مورد نیاز بتوانیم پروژه‌های نیمه تمام و اولویت‌دار در استان را تکمیل کنیم تا بخشی از مشکلات استان رفع شود.

برچسب ها: گلستان ، منابع آبی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: